Dubaj 13. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kamran Jebreili)

Veľký požiar zachvátil v noci nadnes dve najvyššie podlažia luxusného 12-poschodového rezidenčného komplexu Oceana, ktorý sa nachádza na umelom polostrove Palm Džumajra v Dubaji

Očití svedkovia informovali, že požiar sa po vypuknutí veľmi rýchlo rozšíril. Podľa dostupných informácií nebol nikto zranený. Obyvatelia výškovej budovy sa stihli včas evakuovať.

 Požiar zachvátil luxusný rezidenčný komplex v DubajiPožiar zachvátil luxusný rezidenčný komplex v Dubaji

Tento požiar je posledný zo série podobných udalostí, ktoré sa v posledných mesiacoch odohrali vo výškových budovách v Dubaji. Najväčší z nich zachvátil na Nový rok luxusný hotel The Adress Downtown v blízkosti najvyššieho mrakodrapu sveta – Burdž Chalífa. Pri tomto požiari bolo zranených 16 ľudí, väčšina z nich ľahko.

Podľa stavebných a bezpečnostných expertov požiarom býva často na vine opláštenie budov, ktoré je v mnohých prípadoch vyrobené z vysoko horľavých materiálov.

Polostrov Palm Džumajra je len jedným z plánovaných alebo už budovaných ostrovov v Dubaji a svojím tvarom pripomína palmu. Pozostáva z “kmeňa” palmy, na ktorom sa nachádza dôležitá infraštruktúra, luxusné obchodné domy, reštaurácie, domy s luxusnými bytmi, či prístav. Smerom do Perzského zálivu sa polostrov delí na 17 “palmových listov”, na ktorých sa nachádzajú luxusné rezidenčné vily s vlastným kúskom pláže. Celý polostrov je obohnaný 11 kilometrov dlhým vlnolamom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.