Oakland 7. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR- Michal Svítok)

Jednou z príčin požiaru, ktorý si v piatok v meste Oakland v americkom štáte Kalifornia vyžiadal 36 obetí na životoch, mohla byť chladnička alebo iný elektrospotrebič, uviedol dnes americký federálny Úrad pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny (ATF)

Ilustračné fotoIlustračné foto

Zatiaľ nemožno s istotou potvrdiť, že ničivý požiar v skladisku prestavanom na umelecké centrum v Oaklande spôsobila chladnička, ale potenciálnym zdrojom ohňa mohol byť práve tento spotrebič, povedala na tlačovej konferencii predstaviteľka ATF Jill Snyderová. Podľa nej vyšetrovatelia v súčasnosti preverujú všetky elektrické zariadenia, ktoré sa nachádzali na prízemí budovy, teda v blízkosti miesta, kde požiar vznikol.

Záchranári doposiaľ prehľadali približne 90 percent trosiek budovy, ktorú požiar takmer úplne zničil, pričom podľa úradu miestneho šerifa nie je pravdepodobné, že by sa tam ešte mohli nachádzať telá ďalších obetí.

V umeleckom centre v Oaklande sa v čase vypuknutia požiaru v noci z piatka na sobotu miestneho času konal večierok pre vyznávačov elektronickej hudby. Odhaduje sa, že na tanečnej párty sa zabávalo 50-100 ľudí.

Presná príčina tragédie zatiaľ nie je známa, vysoký počet obetí je však zrejme aj dôsledkom neporiadku, chýbajúcich hasiacich zariadení či obmedzených možností úniku.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.