Dháka 21. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Najmenej 45 životov si vyžiadal mohutný požiar, ktorý v stredu vypukol v bangladéšskej metropole Dháka. Ďalšie desiatky ľudí utrpeli zranenia, informovala vo štvrtok agentúra AFP

Záber z požiaru

Podľa správ miestnych požiarnikov začal horieť bytový dom v historickej časti Dháky, v ktorom sa nachádzal aj sklad chemikálií. Oheň sa rozšíril aj na tri susedné budovy.
Počet mŕtvych ešte nemusí byť konečný, keďže pátranie po prípadných ďalších obetiach stále pokračuje.
Príčinou požiaru mohla byť plynová fľaša a k jeho rýchlemu rozšíreniu prispeli vysoko horľavé chemikálie skladované v objekte.
Na hasení plameňov sa podieľalo viac ako 200 hasičov. Ani po niekoľkých hodinách sa ich však nepodarilo uhasiť.
Do nemocníc previezli minimálne 45 ľudí s popáleninami a ďalšími zraneniami, stav štyroch z nich je kritický.
Pri podobnom požiari, ktorý v roku 2010 zachvátil budovu v starej Dháke, zahynulo vyše 120 ľudí.
 
Počet obetí požiaru stúpol na minimálne 69
Na najmenej 69 mŕtvych stúpol počet obetí požiaru, ktorý v stredu večer zachvátil niekoľko obytných domov v bangladéšskej metropole Dháka. Ďalších približne 50 ľudí utrpelo zranenia, informovala vo štvrtok agentúra AP.
Podľa správ miestnych požiarnikov začal horieť bytový dom v historickej časti Dháky, v ktorom sa nachádzal aj sklad chemikálií, sprejov a plastov. Oheň sa rozšíril aj na tri susedné budovy.
Podľa prvých zistení začala najskôr horieť plynová fľaša. K rýchlemu rozšíreniu požiaru prispeli vysoko horľavé chemikálie skladované v objekte.
Na hasení plameňov sa podieľalo viac ako 200 hasičov. Ani po deviatich hodinách intenzívneho úsilia sa ich však nepodarilo uhasiť, len z väčšej časti dostať pod kontrolu.
Hlavný vstup do jedného z horiacich domov bol zamknutý, takže jeho obyvatelia sa nemohli dostať von. Situáciu zhoršovali pokračujúce výbuchy plynových fliaš. Na priľahlej ulici zhorelo viacero áut a rikší.
Mnohé z obhorených mŕtvych tiel nebolo možné identifikovať. Do nemocníc previezli desiatky ľudí s popáleninami a ďalšími zraneniami, stav minimálne deviatich z nich je kritický.
Počet mŕtvych ešte nemusí byť konečný, keďže pátranie po prípadných ďalších obetiach stále pokračuje.
Pri podobnom požiari, ktorý v roku 2010 zachvátil budovu v starej Dháke, zahynulo vyše 120 ľudí. Taktiež išlo o obytný objekt, v ktorom boli skladované i chemikálie.
 
Príspevok Požiar v metropole Dháka si vyžiadal 45 životov zobrazený najskôr Hlavné správy.