Požiar londýnskeho vežiaku si vyžiadal najmenej 12 mŕtvych

Londýn 14. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/PA/AP/Victoria Jones)

Počet mŕtvych v dôsledku požiaru, ktorý vypukol v noci na dnes v londýnskej výškovej obytnej budove Grenfell Tower, stúpol na 12, pričom nie je vylúčený jeho ďalší nárast.
Zdvojnásobenie doterajšieho potvrdeného počtu obetí na životoch oznámila v podvečerných hodinách londýnska metropolitná polícia.
Na snímke horoiaca budova

Podľa údajov záchrannej služby bolo v súvislosti s týmto požiarom ošetrených na klinikách najmenej 79 ľudí vrátane 18 v kritickom stave. Polícia tiež uviedla, že nasadenie pohotovostných zložiek potrvá niekoľko dní.
Príčina požiaru v 24-poschodovom vežiaku, ktorý sa nachádza v londýnskej štvrti Kensington, stále nie je známa. Na otázku, či mohlo ísť o teroristický čin, však metropolitná polícia odpovedala záporne.
Predstaviteľ hasičského zboru, na ktorého sa odvoláva agentúra AP, medzitým informoval, že nasadeným tímom sa podarilo dostať na najvyššie poschodie vyhoretej budovy, kde stále pokračuje likvidácia menších ohnísk. Zničený vežiak je zatiaľ považovaný za dostatočne stabilný na to, aby v ňom bolo možné pátrať po nezvestných osobách. Statickú odolnosť konštrukcií priebežne posudzuje privolaný expert, uviedla šéfka londýnskych hasičov Dany Cottonová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)