Powell: Fed bude pokračovať v postupnej normalizácii menovej politiky

Powell: Fed bude pokračovať v postupnej normalizácii menovej politiky

Washington 13. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)

Globálna ekonomika sa výrazne oživuje prvýkrát za desaťročie. Centrálne banky však musia zostať ostražité a monitorovať všetky riziká ohrozujúce finančnú stabilitu, uviedol nový šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell.
Na snímke nový šéf americkej centrálnej banky (Fed) Jerome Powell

Powell počas slávnostného zloženia prísahy vo veľkom átriu centrály Fedu vo Washingtone, ktorého sa zúčastnili pracovníci Fedu a členovia jeho rodiny, povedal, že centrálna banka sa nenechá ovplyvňovať politikmi a zostane pri svojom rozhodovaní nezávislá. Powell už oficiálne zložil prísahu 5. februára, keď na čele Fedu nahradil Janet Yellenovú.
“Kongres nám prezieravo dal vysoký stupeň nezávislosti, takže môžeme sledovať naše ciele v oblasti menovej politiky bez ohľadu na krátkodobé politické tlaky,” uviedol Powell počas ceremoniálu. Fed podľa neho bude naďalej pozorne sledovať všetky riziká ohrozujúce finančnú stabilitu a zachová doteraz dosiahnuté zlepšenia v oblasti regulácie.
Powell tiež povedal, že Fed bude pokračovať v postupnej normalizácii stále veľmi uvoľnenej menovej politiky bez toho, aby ohrozil oživovanie ekonomiky.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)