Štyridsaťjedenročná interpretka obvinila Belafonteho z do­máceho násilia, pričom v súdnych dokumentoch uviedla, že ju počas manželstva pri viacerých príležitostiach bil, škrtil, zhadzoval na zem a tiež ju aj psychicky týral a podvádzal. Ako informoval portál TMZ, pre spomínaný zákaz sa musel filmár odsťahovať z ich spoločného domu a nesmie kontaktovať ani hudobníčku, ani jej tri deti. 

Rodáčka z Leedsu v súdnych dokumentoch uvádza, že žila v strachu, pretože sa jej Belafonte vyhrážal zverejnením ich erotických videonahrávok a zruinovaním jej kariéry. Zároveň sa údajne vyhrážal, že videá pošle aj príslušným úradom, aby jej odobrali deti. Ako tiež uvádza, situácia sa tak vyhrotila, že chcela v roku 2014 spáchať samovraždu. Belafonte tiež údajne obťažoval a zastrašoval agentov speváčky, producentov a kolegov v austrálskej a britskej verzii talentovej relácie X Factor. 

Speváčka a televízna porotkyňa Melanie Brown na archívnom zábere.Speváčka a televízna porotkyňa Melanie Brown na archívnom zábere.
Autor: SITA/AP, John Salangsang

Mel B podala žiadosť o rozvod 20. marca na vyššom súde v Los Angeles, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely a ako dátum odlú­čenia 28. december 2016. Speváčka si praje, aby úrady zverili ich päťročnú dcéru Madison do spoločnej starostlivosti a okrem toho žiada súd, aby nepriznal Bela­fontemu manželské alimenty. 

Dvojica sa tajne zosobášila v júni 2007 v Las Vegas po piatich mesiacoch randenia. V no­vembri nasledujúceho roka si v egyptskej Hurgade obnovili manžel­ské sľuby. Ich jediný spoločný potomok Madison Brown Belfonte sa narodila 1. septembra 2011. Speváčka má okrem nej ďalšie dve dcéry z predošlých vzťahov – sedemnásťročnú Phoenix Chi z manželstva s hercom Jimmym Gulzarom a deväťročnú Angel Iris zo vzťahu s americkým hercom a komikom Eddiem Mur­phym. Belafon­te je zas otcom 12-ročnej Giselle, ktorú má s bývalou partnerkou Nicole Contreras.