Kansas 28. septembra 2018 (HSP/LifeNews/Foto:Pixabay)
 
Žena z pro-life organizácie Operation Rescue v Kansase nahlásila sériu znepokojivých a sexuálne explicitných vyhrážok od volajúceho, ktorý sa nahneval po prečítaní článku o 13-ročnom dievčati, ktorý bol zverejnený na webe OperationRescue.org.

Ilustračné foto

Vyhrážajúci uviedol, že zabije ženu (ktorá zdvihla telefón), a tiež celú jej rodinu a najprv sexuálne zneužije jej dve dcéry. Povedal, že často prenasledoval ju a členov jej rodiny vo Wichite Kansase, kde sídli centrála organizácie Operation Rescue. Dodal, že vie, kde býva.
Po tom, čo bol volajúci zablokovaný, zavolal z druhého čísla a zanechal hlasovú správu, ktorá niesla jasný satanistický podtón a bolo z nej jasné, že tento človek zjavne nie je psychicky v poriadku. To, že telefónne číslo z ktorého volal, bolo lokálne, ešte zväčšuje obavy.
„Tento človek sa hneval na organizáciu Operation Rescue ohľadom záležitostí, ktoré nedávali jasný zmysel. Hrozby boli priamo namierené na prácu Operation Rescue. Jeho choré vyhrážky v hlasovej správe hovoria o psychickej narušenosti a sú naozaj znepokojujúce. Všetci sa teraz snažíme o zvýšené bezpečnostné opatrenia a nezverejňujeme meno ženy, kvôli bezpečnosti,“ uviedol prezident Operation Rescue Troy Newman.
Séria hovorov s vyhrážkami smrťou bola nahlásená polícii a FBI. Môžte si ju vypočuť tu.
Volajúci sa identifikoval ako Christopher Thompson, avšak nie je známe, či je to jeho pravá identita. Niktomu z Operation Rescue toto meno nebolo povedomé.
„Berieme túto záležitosť naozaj vážne. Ak bude polícia schopná identifikovať a označiť túto osobu, určite podáme žalobu,“ hovorí Newman. „Tiež sa modlíme, aby dostal pomoc ešte predtým, než niekomu ublíži.“
Polícia vo Wichite tiež vyzýva občanov, ktorí by o tejto osobe mohli mať akékoľvek informácie, aby ich neodkladne nahlásili.
Preklad Viktória Dandárová
 
Príspevok Potratový aktivista sa vyhráža pro-liferke: “Znásilním tvoju dcéru a zabijem tvoju rodinu” zobrazený najskôr Hlavné správy.