Praha 5. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)
 
Portál LifeNews priniesol správu o tom, že potratoví aktivisti sa snažia tlačiť na zamestnancov spoločnosti Google, aby spoločnosť z výsledkov vyhľadávania odstránila pro-life webové stránky.

Ilustračné foto

Bojovníci za liberalizáciu potratov už nechcú len možnosť slobodnej voľby, už žiadajú len jednu alternatívu pre ženy – potrat. A každá organizácia, ktorá podporuje iné možnosti pre tehotné mamičky, je v ich očiach zlá.
Business Insider uvádza, že skupina aktivistov za potraty sa manifestačne vydala na bicykloch za autobusom spoločnosti Google s heslami a propagačnými materiálami, na ktorých bolo uvedené: “Vyhľadávate na internete informácie o potratoch? Google vás pošle na stránky falošných kliník a na weby proti potratom.” UltraViolet a Credo, dve významné pro-potratové skupiny spojené s propagáciou plánovaného rodičovstva údajne zorganizovali túto protestnú akciu, ktorá je súčasťou rozsiahlejšej kampane proti neziskovým centrám tehotenstva.
Karin Roland, šéf kampane UltraViolet, uviedla, že jej organizácia už štyri roky rokuje so spoločnosťou Google v súvislosti s “falošnými klinikami” a v súvislosti s odstránením z výsledkov vyhľadávania v Google a Google Maps. “Ženy na internete vyhľadávajú informácie a Google ich posiela na klinické pracoviská, ktoré nielenže neposkytujú to, čo by mali, ale aktívne sa pokúšajú uviesť do omylu tieto ženy,” povedal Roland.
“Cieľom našej kampane je, aby spoločnosť Google prestala prezentovať tieto falošné klinky, ktoré odrádzajú ľudí od potratov a takisto aby prestala zobrazovať reklamy na falošné stránky o umelom prerušení tehotenstva,” povedal Roland.
Napriek všetkým tvrdeniam, potratoví aktivisti doteraz neboli schopní nájsť “žiadnu ženu, ktorá by potvrdila, že ju v akejkoľvek forme podvádzali alebo zavádzali v centrách pomoci v tehotenstve,” napísal nedávno pre portál Washington Examiner Jay Hobbs. Navyše, server Christian Post uvádza, že strediská pre tehotenstvo evidujú takmer 99 % spokojnosť svojich klientov.
Napriek tomu sú tehotenské centrá napádané – pravdepodobne preto, lebo znižujú zisky potratovým klinikám. Ponúkajú bezplatné pro-life poradenstvo a podporu rodičom vrátane bezplatných plienok, postieľok, oblečenia a pod. Mnohé z nich sú úplne financované z darov a primárne ich prevádzkujú dobrovoľníci. Každoročne poskytujú nádej a povzbudenie desiatkam tisícok žien, ktoré by inak museli ísť na potrat. Napriek tomu sú pod veľkým tlakom propagandy potratárov.
Celú situáciu s potratármi veľmi jednoducho a vtipne vystihol bývalý americký prezident Ronald Regan, ktorý na adresu týchto krvilačných ľudí povedal: “Všimol som si, že každý, kto je za potraty, sa už narodil.”
 
Príspevok Potratári opätovne tlačia na Google, aby vo vyhľadávaní nezobrazoval pro-life stránky a “falošné kliniky” zobrazený najskôr Hlavné správy.