Potápači sa sťažujú na zvuky z hlbín Červeného mora, z ktorých mrazí

Giftun 8. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Z hlbín Červeného mora sa ozývajú zvuky, z ktorých mrazí. Neobyčajný úkaz bol zaznamenaný v okolí ostrova Giftun blízkosti Hurghady a tiež miesta Abu Ramada, nachádzajúceho sa južnejšie pozdĺž pobrežia. Informuje o tom ruská televízna stanica Rossija 2.
Ilustračné foto

Na nepochopiteľný a veľmi nepríjemný zvuk, praskanie a klepanie vychádzajúce zo samého dna sa sťažujú turisti aj potápači. Riaditeľ Spoločnosti pre záchranu na mori a ochranu životného prostredia Hasan at-Tejib uviedol tri verzie vzniku podivných zvukov. Po prvé to môžu byť piesne veľkých veľrýb.
“Zvieratá sa môžu nachádzať v dosť veľkej vzdialenosti, ale voda dobre prenáša zvukové vlny a tie sa dosť rýchlo a na obrovské vzdialenosti šíria v jej mäse,” vysvetľuje.
Podľa druhej verzie to môže byť “vytlačovanie” pochádzajúce z trhlín na morskom dne, ktoré vzniklo následkom zemetrasenia. Odborník pripomenul, že oblasť Červeného mora je seizmicky aktívna zónou. Po tretie príčinou zlovestných zvukov môžu byť geologické prieskumné práce vykonávané ropnými spoločnosťami.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.