Washington 28. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Scott Applewhite)

Americký republikánsky kongresman Steve Scalise, ktorého v júni postrelili na bejzbalovom tréningu, sa dnes vrátil do Snemovne reprezentantov
Na snímke merický kongresman Steve Scalise

Scalise (51) bol medzi viacerými ľuďmi, ktorí utrpeli zranenia, keď útočník ozbrojený puškou začal 14. júna strieľať na republikánskych zákonodarcov na bejzbalovom tréningu v Alexandrii v štáte Virgínia.
Útočníka, ktorého identifikovali ako 66-ročného Jamesa T. Hodgkinsona zo štátu Illinois, postrelili policajti; neskôr na následky zranení zomrel. Podľa vyšetrovateľov išlo o stúpenca ľavice a odporcu Republikánskej strany.
Scalise dnes po viac ako tri mesiace trvajúcej liečbe a rekonvalescencii prišiel opäť do Snemovne reprezentantov, hoci stále dokáže chodiť len o dvoch barlách. Kolegovia ho odmenili nadšeným potleskom v stoji.
“Som jednoznačne živým príkladom toho, že sa dejú zázraky,” vyhlásil na pôde Kongresu Scalise, tretí najvyššie postavený republikán v Snemovni reprezentantov. Zdôraznil, že celá udalosť ho len utvrdila vo viere v Boha.
Lídri republikánskej väčšiny i demokratickej menšiny svorne označili Scalisovo uzdravenie za výsledok modlitieb.
Kongresman bol po útoku v kritickom stave so život ohrozujúcimi zraneniami vnútorných orgánov. Z nemocnice ho prepustili až po šiestich týždňoch a absolvovaní niekoľkých operácií.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.