Washington 14. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/J. Scott Applewhite)

Popredného predstaviteľa republikánov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu Steva Scaliseho postrelil dnes ráno ozbrojenec na bejzbalovom ihrisku v meste Alexandria v americkom štáte Virgínia. Zranenia pri streľbe utrpelo dovedna päť osôb, ktorých previezli do nemocnice. S odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície to uviedla agentúra DPA.
Na snímke merický kongresman Steve Scalise

Samotného Scaliseho previezli do fakultnej nemocnice Georgea Washingtona. Momentálne je v stabilizovanom stave a jeho zranenia zrejme nie sú život ohrozujúce, informovala agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie kongresmana Moa Brooksa. Podľa zdrojov stanice CNN bol incident “úmyselným útokom”.
O streľbe v meste informovala aj miestna polícia, pričom na sociálnej sieti Twitter uviedla, že pravdepodobného páchateľa už zadržala a “už nepredstavuje hrozbu”. Brooks bol podľa svojich slov v čase incidentu na tribúne, odkiaľ sledoval tréning bejzbalového tímu Kongresu. Scaliseho podľa neho postrelili do bedrovej oblasti.
Zranenia utrpelo podľa Brooksa aj viacero ďalších osôb vrátane dvoch príslušníkov polície Kapitolu. Brooks ďalej uviedol, že páchateľ vyzeral ako “biely muž”, zazrel ho však asi len na “sekundu či dve”. Strelec podľa neho použil “poloautomatickú zbraň”.
Kancelária predsedu Snemovne reprezentantov Kongresu USA Paula Ryana taktiež uviedla, že Scaliseho zranenia zrejme nie sú život ohrozujúce, a dodala, že postrelený bol aj jeden z príslušníkov jeho osobnej ochranky.
Svedkyňa udalosti Katie Filousová, ktorá neďaleko ihriska venčila svojich dvoch psov, agentúre AP povedala, že streľba trvala pomerne dlho a z miesta sa ozvalo množstvo – pravdepodobne dokonca až viac ako 20 – výstrelov.
Poľutovanie nad celým incidentom už na sociálnej sieti Twitteer vyjadril aj americký prezident Donald Trump, ktorý podľa vyjadrenia verí, že sa Scalise čoskoro uzdraví, a modlí sa zaňho.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.