Veľká Británia 13. februára 2018 (HSP/Foto:twitter)

Istá Britka zverejnila na Twitteri fotografiu nákupného vozíka reťazca Tesco s popisom “everyday sexism” (každodenný sexizmus). Potravinový gigant teraz čelí obvineniu za použitie “sexistických a prehistorických ikon” na nákupných vozíkoch, informuje o tom Týden.cz
Na snímke ikony na nákupných vozíkoch v Tescu

Snímok zachycuje výstražné ikony na rukoväti vozíka, na ktorých je postavička v sukni a názorne inštruuje ako správne uložiť dieťa do sedačky v priebehu nakupovania. Z obrázku je teda zrejmé, že má obrázok predstavovať len ženy a matky.
Užívatelia, ktorí sa zapojili do diskusie pod fotografiou sa väčšinou zhodli na novej neutrálnej postave v nohaviciach.

Riaditeľka organizácie na podporu žien a dievčat vo Veľkej Británii Samantha Rennieová povedala, že celá myšlienka genderovo vyvážených vozíkov je smiešna. Podľa nej ide o drobný faktor, ktorý neposilňuje stereotypnú predstavu o tradičnej ženskej roli v domácnosti.
Matt O’Connor, ktorý háji práva otcov, na vedenie Tesca apeluje aby “genderovú nevyváženosť” odstránilo.
Vedenie spoločnosti v okamihu zareagovalo a ikony už údajne na vozíkoch vymieňa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.