Banská Bystrica 30. novembra 2016 (HSP/Foto: Jozef Cvajniga

Posledný novembrový večer bude pre niekoho z dvojice 1.FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava šťastným, resp. nešťastným.

To preto, pretože víťaz postúpi do jarného štvrťfinále, ktoré je na programe až 7.marca 2017. Toto piate kolo bolo z neznámych príčin rozťahané až na štyri hracie dni (2 zápasy odohrali 18.novembra, štyri zápasy v plánovanom termíne 19.novembra a po jednom zápase 22.novembra (Michalovce – Nitra) a dnes 30.novembra už pre známy dôvod, pretože sa čakalo do konca októbra, či sa otvorí zrekonštruovaná futbalová aréna na Žitnom ostrove v Dunajskej Strede…

Zdá sa, že aj pri mrazivom počasí na Žitnom ostrove bude dnes „horúco“ tak v domácom, ako aj trnavskom sektore divákov. Najdôležitejšie na tom bude, aby zvíťazil šport a kto bude lepší na ihrisku, nech postúpi do jarného štvrťfinále tejto druhej najvýznamnejšej futbalovej súťaži na Slovensku.Zdá sa, že aj pri mrazivom počasí na Žitnom ostrove bude dnes „horúco“ tak v domácom, ako aj trnavskom sektore divákov. Najdôležitejšie na tom bude, aby zvíťazil šport a kto bude lepší na ihrisku, nech postúpi do jarného štvrťfinále tejto druhej najvýznamnejšej futbalovej súťaži na Slovensku.

Žlto-modrí domáci futbalisti mali v domácom známom prostredí pred vysokou návštevou vydarené obidva domáce prvoligové súboje a tak aj dnes, keď by mali byť aj trnavskí fanúšikovia v hľadisku štadióna chceli by futbalisti DAC-u zopakovať domáce výkony a zabezpečiť si tak postup do štvrťfinále tejto súťaže, kde žreb im znova praje a v prípade dnešného vyradenia FC Spartak Trnava budú hráči FC DAC Dunajská Streda mať výhodu domáceho prostredia aj v 6.kole (štvrťfinále) a keďže sa stále až do semifinále hrá iba na jedno stretnutie domáce prostredie je určitou výhodou na postup až do semifinále, ale pritom nesmieme zabúdať, že v hre je ešte obhajca Slovnaft cupu z vlaňajšej sezóny AS Trenčín, finalista ŠK Slovan Bratislava a najväčší favorit na titul a prípadný double MŠK Žilina.

Ako postupovali obaja súperi až doteraz :

1.FC DAC DUNAJSKÁ STREDA :

2.kolo (10.augusta): KOVO  BELUŠA (III.liga ZsFZ) – Dun.Streda 0:1 gól: Szárka,

3.kolo (14.septembra): ŠK Svätý Jur (II.liga Západ) – Dun.Streda 1:6 (1:1), góly: Sarr 3 (1 z 11m), Pačinda (11m), Hk, vlastný Hulák.

4.kolo (28.septembra): TJ Druužstevník Liptovská Štiavnica (III.liga SsFZ) – Dun.Streda 0:5 (0:4) góly: Šabala 2, Polievka, Pačinda, Almási.

FC  SPARTAK   TRNAVA :

2.kolo (10.augusta): TJ Stráža (III.liga SsFZ) – Trnava 1:3, góly: Edson, Mihalík, Jirka,

3.kolo (14.septembra): Iskra Borčice (IV.liga ZsFZ) – Trnava 0:1 (0:0), gól:  v 84.min. Lukáš Greššák. Zápas sledovalo 1 386 divákov.

4.kolo (28.septembra): AFC Nové Mesto nad Váhom (II.liga Západ) – Trnava 0:3 (0:0), góly: Bališ, Tambe, Sloboda.

Dnešný súboj 5.kola Slovnaft cupu 1.FC DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava), ktorého výkop je o 19,00 hod. v mrazivom počasí zverili rozhodcovskej trojici: Marhefka – Vorel, Chládek.

Jozef Cvajniga