Praha 29. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Posledná rozlúčka s českou herečkou Květou Fialovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 88 rokov, sa bude konať 5. októbra v pražskom Divadle ABC
Verejnosť je očakávaná o 11.00 h, samotný smútočný akt sa začne o hodinu neskôr, informoval dnes spravodajský server Novinky.cz.
Na snímke česká herečka Květa Fialová

Divadelná a filmová herečka Květa Fialová je známa z filmov ako “Limonádový Joe aneb Koňská opera” (1964) či Léto s kovbojem (1976), ako aj z televíznych seriálov Hříšní lidé města pražského (1968), F. L. Věk (1970), Nemocnice na kraji města (1977) alebo Četnické humoresky (1997).
Kolegovia si na ňu spomínajú ako na nežnú, vtipnú a duchovne založenú osobu. “Bola príkladom všetkým, ktorých osud zasiahol ťažkými ranami. Mala dar hlbokej pozitívnej ľudskosti,” uviedol pre Novinky.cz herec Václav Postránecký. Fialová sa narodila na Slovensku v obci Veľké Dravce, kde žila do roku 1938.
Svoje úlohy stvárnila s jemným šarmom, sebairóniou a typickou sebairóniou. Jej manželom bol režisér Pavel Háša, s ktorým má dcéru Zuzanu. Osobnosť obľúbenej herečky a jej pozitívny pohľad na život priblížil dokument 13. komnata Květy Fialové (2006) alebo autobiografická kniha s názvom Květa Fialová o sobě, aneb …čím hůře, tím lépe (1999).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.