Bratislava 6. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Poslankyňa Veronika Remišová podáva podnet na Úrad pre verejné obstarávanie a Protimonopolný úrad, aby preveril verejné obstarávanie, v ktorom sa zúčastnila firma Bonul nitrianskeho podnikateľa M. Bodora. Remišová upozornila, že v ten istý deň, keď  podal Robert Fico pod tlakom verejnosti demisiu, uzatvoril Zbor väzenskej a justičnej stráže (Ministerstvo spravodlivosti) zmluvu o vybudovaní bezpečnostného systému v hodnote viac ako 8,5 milióna eur.

Na snímke poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO)

Do verejného obstarávania sa zapojili tri spoločnosti: ADOTEL-HEX zo Žiliny a spoločnosti Bonul s.r.o a VEL Security a.s. (predtým BMN Security) z nitrianskeho okresu. Víťazom verejného obstarávania sa stala práve spoločnosť VEL Security, ktorá bola v minulosti prepojená na druhého súťažiaceho – SBS Bonul, kam Robert Fico chodí na večierky zamestnancov. Veronika Remišová upozorňuje, že podobný scenár sa odohral pri súťaži firiem Bonul a BMN Security aj v minulosti, keď  médiá priniesli podozrenia z prepojenia oboch firiem. Pri verejnom obstarávaní takisto nie sú zverejnené príslušné dokumenty, ktoré by sa zverejňovať mali. „Nedávno vyšli vo viacerých médiách články o aktivitách nitrianskeho podnikateľa Miroslava Bodora a jemu blízkych ľudí, o ktorých písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak. Najvýraznejšie a najznámejšie sú aktivity jeho firmy Bonul s.r.o. – okrem iného pozoruhodná úspešnosť firmy pri štátnych zákazkách v réžií nominantov strany Smer.  No zdá sa, že skupina tohto podnikateľa a okruh spriaznených firiem je oveľa širší. Po vražde Jána Kuciaka sme žiadali, aby polícia objektívne preverila a vyšetrila všetky kauzy, o ktorých Ján Kuciak písal, vrátane tých, ktoré sa týkajú nitrianskeho podnikateľa. No ťažko uveriť tomu, že naozaj príde spravodlivosť, ak policajný prezident T. Gašpar je rodina s nitrianskym oligarchom. Jedným zo znakov ukradnutého štátu je aj to, že polícia nie je slobodná,“ uviedla Veronika Remišová.
Redakciu informoval Matúš Bystriansky, komunikácia s médiami OĽaNO.
 
Príspevok Poslankyňa Veronika Remišová žiada, aby Úrad pre verejné obstarávanie preveril tendre, v ktorých súťažila firma nitrianskeho oligarchu zobrazený najskôr Hlavné správy.