Bratislava 17. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Poslankyňa Národnej rady Martina Šimkovičová kritizovala nedeľnú reláciu Na telo televízie Markíza, v ktorej kedysi pracovala. Tvrdí, že televízia amerických majiteľov sa zameriava na pre Slovensko nepodstatné témy, pričom účelovo zhadzuje nezávislých poslancov parlamentu za ich slobodné názory v otázkach migrácie v EÚ či ruského Krymu.

Na snímke nezaradená poslankyňa Martina Šimkovičová

“Je prekvapujúce, že už na začiatku prvej odvysielanej relácie po dlhej prestávke, nenašiel pán Kovačič dôležitejšie témy ako Šimkovičovú, Marčeka a Holúbeka. Myslela som si, že sú úplne iné veci, ktoré momentálne hýbu Slovenskom. Neviem si to vysvetliť inak ako tak, že televízia amerických majiteľov dlhodobo podporujúca nelegálnu imigráciu, sa stále nevie spamätať z toho, že v ich radoch sa objavil človek ako ja, ktorý slobodne vyjadril svoj názor na dianie okolo. Myslím, že by sa cez to už mali preniesť,” uviedla niekdajšia moderátorka hlavného spravodajstva Markízy.
Dodala, že by bola rada, keby sa jej opoziční kolegovia vedeli prezentovať inak ako obviňovaním iných poslancov, a to len preto, že niekto nehlasuje podľa ich predstáv. “My sme, na rozdiel od nich nezávislí a môžeme hlasovať, ako uznáme za vhodné. Nás nikto nevlastní a neovláda. Bolo by fajn prezentovať sa výsledkami svojej práce pre krajinu. Bojovaním za cudzie, najmä americké záujmy, nerobia pre Slováka nič. Možno tieto jedovaté reakcie na mňa prišli aj preto, že som si dovolila poukázať na prešľapy inej poslankyne z liberálneho spektra, kam patrí aj pani Nicholsonová.”
“Pán Kovačič spomínal naše hlasovanie ZA, keď sa prijímalo programové vyhlásenie vlády. Nechcem znova opakovať už mnohokrát povedané, ale vidím, že je to potrebné. Bolo to v čase, keď sme ešte patrili do radov Sme rodina. Na klube sme sa všetci hlasovaním medzi sebou dohodli, že v pléne programové vyhlásenie podporíme. Tesne pred hlasovaním prišiel za nami, poslancami, Boris a povedal, že máme všetci hlasovať proti. Na koho pokyn? Prečo? Veď sme sa dohodli inak. Samozrejme, že my traja sme ostali pri pôvodnej dohode. A to je nám dodnes vyčítané,” vysvetlila Šimkovičová.
V príspevku na Facebooku sa vrátila aj ku kauze SAV: “Ja som ju sledovala pozorne a vyhodnotila som to tak, že lepším riešením je uviesť situáciu do pôvodného stavu – ktorý sa dosiahol práve prelomením veta p. prezidenta. Jednoducho, ak sa urobili v procese transformácie SAV chyby, je lepšie sa vrátiť na začiatok a urobiť proces správne. Súhlasím so stanoviskom ministerky školstva Lubyovej a spolieham sa na stanovisko Generálnej prokuratúry v tejto veci. Ak nás v tejto situácii niekto obviňuje z nekorektného prístupu, je to nepochopiteľné. Keď sme hlasovali, netušili sme, že ani samotní členovia koalície nie všetci budú hlasovať jednotne. Hlasovali sme ako vždy, s najlepším vedomím a svedomím.”
Uviedla, že často hlasuje proti koaličným návrhom, prípadne sa zdržiava. “A na druhej strane, podporujem všetky dobré veci, ktoré vyjdú z dielne opozície, do ktorej aj sama patrím. Nikto si ma nekupuje a nikto mi nedáva pokyny ako mám hlasovať. Ak má pani poslankyňa Ďuriš Nicholsonová iné informácie, nemala by otáľať a mala by podať trestné oznámenie. A ak sú to len jej domnienky, mala by si dávať pozor na to, čo šíri. Môže totiž konať protizákonne.”
Je podľa nej zarážajúce, že ju niekto aj v jej súčasnej ťažkej súkromnej a finančnej situácii obviňuje z prijímania nejakých úplatkov alebo užívania si výhod vyplývajúcich z nejakých hlasovaní. “Som v situácii, kedy ešte ani nie je jasné, či sa mi vôbec podarí ostať v dome v ktorom žijem; a ak, budem do konca života splácať polovicu zvyšku hypotéky. Nevlastním nič iné okrem domu, kde bývam. Asi každý z nás by chcel byť v situácii, že zabudne do majetkového priznania dať nehnuteľnosť… ako pani Ďuriš Nicholsonová svoju chatu. Aj ja sa však borím s bežnými platbami tak ako hociktorý iný človek,” poznamenala.
“Vždy som pracovala, od skončenia štúdia som sa sama živila; a to poctivou, každodennou prácou. A nie je tomu inak ani dnes. Nesťažujem sa. Viem, že mnohí z vás zápasia vo svojich životoch s rôznymi ťažkými prekážkami. Len vysvetľujem, prečo je mi smutno z toho, že v období života, ktoré by som rozhodne nazvala ako jedno z najťažších, o mne niekto verejne špekuluje ako o človeku, ktorý koná nečestne a prišiel nečestne k peniazom. A ak pani poslankyňu trápi moja morálka, myslím, že by bolo na mieste, aby sa napríklad ona už konečne jasne vyjadrila, kde a kedy zmaturovala. Už dlhodobo sa verejne špekuluje o jej vzdelaní – a existujú indície, že pani poslankyňa nemá ani maturitu. Nerozumiem, prečo na tieto dohady doteraz nereagovala. Myslím, že by bolo na mieste ukončiť špekulácie a ukázať maturitné vysvedčenie.”
 

Príspevok Poslankyňa Šimkovičová o obnovenej diskusnej relácii Markízy: Nenašli lepšie témy ako mňa, Marčeka či Holúbeka? zobrazený najskôr Hlavné správy.