Bratislava 28. novembra 2016 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Na premiéra Roberta Fica sa to v poslednom čase valí z každej strany. Po sporoch s opozíciou, prezidentom a po poslednom incidente s novinármi si teraz premiéra doberajú poslanci NRSR za jeho vyjadrenie o prezidentovom odmietnutí zákona o rokovacom poriadku. 

Na snímke premiér Robert FicoNa snímke premiér Robert Fico

„Nechápem, čo sa prezident stará do života Národnej rady. To je predsa vnútorný život Národnej rady. Verím, že tento zákon bude bezproblémovo schválený a že pomôže k väčšiemu poriadku v Národnej rade,“ povedal Fico smerom k prezidentovi.

Ficovi sa nepáči, že Kiska vetoval zákon o rokovacom poriadku. Podľa neho ide o nezmyselné veto a mal by ho používať v iných prípadoch ako v otázke vnútorného života parlamentu.

Najnovšie sa k Ficovým slovám vyjadrila opozičná poslankyňa za stranu SaS, Jana Kiššová. Tá na svojej facebookovej stránke kritikou nešetrila a vyjadrila sa k posledným premiérovým konfliktom s novinármi, či Andrejom Kiskom.

„Tak si to zhrňme: prezident Kiska sa nemá starať do parlamentu (nech dá pod nový rokovák podpis a nešpekuluje), opozícia nech nič nekritizuje, lebo útočí na Ficove predsedníctvo a jeho obrovský úspech,“ napísala poslankyňa na svoju stránku.

Ďalej spomenula aj konflikt Fico verzus novinári a ironicky podotkla, že novinári by mali nechať premiéra diskutovať „samého so sebou“:

„Redaktori nech sa nič nepýtajú a nechajú premiéra ‚diskutovať‘ samého so sebou, lebo inak sú‚ špinavé protislovenské prostitútky‘ a nech všetci čušia o bezbrehom rozkrádaní verejných peňazí, veď čo je koho do toho,“ uviedla.

„Takže všetci buďme ticho, to je jeho Slovensko, jeho peniaze, jeho úspech,“ dodala poslankyňa na záver.