Bratislava 12. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poslankyňa NR SR a podpredsedníčka výboru pre európske záležitosti Katarína Cséfalvayová tvrdí, že Slovensko patrí k tým najvyspelejším krajinám, a preto by malo pomáhať imigrantom. V EÚ je podľa nej veľmi dôležitá solidarita a Slovensko ako budúca súčasť jadra EÚ by sa touto otázkou malo intenzívne zaoberať.
Na snímke poslankyňa NR SR a podpredsedníčka výboru pre európske záležitosti Katarína Cséfalvayová

“Častokrát sme sa o ňu opierali aj my sami, či už o predsvtupovú pomoc, pri plynovej kríze a ďalších. A prichádza čas, kedy budeme túto pomoc musieť opätovať. Stále si myslím, že budeme musieť efektívne pomáhať ľuďom z vojnami postihnutých území a vieme nájsť také riešenia, aby boli prijímaní ľudia z podobného kultúrneho prostredia,” zdôraznila Cséfalvayová. Našou príslušnosťou k jadru bude podľa nej táto téma ešte naliehavejšia a zároveň by nás od členstva v ňom nemala odrádzať, lebo sú to globálne problémy, ktorým sa nevyhne žiaden štát. Informoval portál Topky.
Podľa Cséfalvayovej, ktorá sa do parlamentu dostala ako kandidátka strany Sieť a v súčasnosti je členkou klubu Most-Híd, pomáhať by mali tí najsilnejší a Slovensko podľa nej už začína patriť k tým najvyspelejším, a preto je potrebné a prirodzené pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.
Poslankyňa tak reagovala na rozhodnutie Európskeho súdu tento týždeň, ktorý zamietol žaloby, ktoré podali Slovensko a Maďarsko v súvislosti s dočasným mechanizmom povinného premiestňovania žiadateľov o azyl v Európskej únii. Žaloby, ktoré sa týkali prerozdelenia 120-tisícov utečencov, zamietol súd v plnom rozsahu.
Premiér Fico, ktorý ešte donedávna vzdoroval prijímaniu imigrantov tak vzhľadom na prehratý súdny spor a jeho snahou dostať sa do jadra bude musieť zrejme nakoniec imigrantov prijať. Navyše, keď po prijímaní imigrantov volajú už aj poslanci z jeho vládnej koalície.
Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.