Bratislava 19. novembra 2018 (HSP/FotoSITA-Marko Erd)
 
Poslanec Richard Vašečka na základe príkladu zo susednej Českej republiky upozorňuje, že legislatívne ukotvenie registrovaných partnerstiev môže mať neblahé následky najmä v súvislosti s výchovou detí zverených homosexuálnym párom

Na snímke Richard Vašečka

Registrované partnerstvá boli v Českej republike uzákonené v roku 2006. Ich zástancovia sa podľa Vašečku vtedy dušovali, že im ide len o samotné registrované parterstvá, že určite nebudú chcieť zavedenie homomanželstiev a na námietky, že ide o prvý krok, za ktorým budú nasledovať ďalšie (manželstvá a adopcie), rozhorčené odpovedali, že to je zavádzanie a strašenie a nič také nebude.
“Máme rok 2018 a český parlament sa chystá schváliť manželstvá homosexuálov. V ČR to trvalo 12 rokov. Ale napríklad v takom Belgicku či Holandsku len 3 roky a v Španielsku 7 – od registrovaných partnerstiev k homomanželstvám,” uvádza poslanec.

Na sociálnej sieti upozornil na vystúpenie českej poslankyne Zuzany Majerovej Zahradníkovej, v ktorom veľmi jasne popisuje o čo ide a prečo by mal byť tento návrh zamietnutý.
“Chcem tiež požiadať všetkých, čo chcú byť progresívni, aby prestali opakovať nezmysel, že “my nesúhlasíme s homomanželstvami a s adopciami detí homopármi, my sme len za registrované partnerstvá”. Je to klamstvo. O tom sa nemusíme dohadovať, to vidíme na vlastné oči u nášho najbližšieho suseda, v Českej republike, ale aj v ďalších krajinách EÚ,” myslí si Vašečka.
Dodáva, že ak na Slovensku schválime registrované partnerstvá alebo tzv. životné partnerstvá – “je jedno, ako sa to bude volať, dovolíme spustiť lavínu, ktorá sa už nebude dať zastaviť”. Situácia sa nám podľa neho vymkne z rúk a nikto sa potom nebude pýtať, či súhlasíme napríklad s adopciami detí homopármi.
“Naopak, veľmi ľahko sa môže stať, že za svoj nesúhlas budeme trestaní (ako napr. vo Veľkej Británii). Nebuďme hlúpi, nenechajme sa podviesť a postavme sa rozhodne proti,” vyzýva Richard Vašečka, s tým, že on osobne v tejto veci nikdy neustúpi a nebude mlčať.
 


Príspevok Poslanec Vašečka: Ak nechceme dať deti homosexuálom, musíme odmietnuť registrované partnerstvá zobrazený najskôr Hlavné správy.