Bratislava 21. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Marko Erd)
 
Na ministerstve školstva vzniká nový post – štátny tajomník pre šport, popritom vláda dokola opakuje, že ekonomike sa darí. Tak by sa to malo odraziť aj v rozpočte pre šport, pričom podporovať by sa mal najmä šport u mládeže. Vyhlásil to poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre školstvo Branislav Gröhling.

Na snímke poslanec NR SR Branislav Gröhling (SaS)

Podľa Gröhlinga by ministerka školstva Martina Lubyová mala postupovať podobne ako v roku 2016, keď sa navýšil rozpočet pre šport o 3,5 milióna eur.
“Pokiaľ sa rozpočet navýšil v roku 2016, je to možné aj na budúci rok. Keď sa ekonomike darí, prečo by to nemal pocítiť aj šport?” pýta sa poslanec a dopĺňa: “Navyše, ministerstvo školstva bude mať nového štátneho tajomníka, špeciálne pre šport, s čím súhlasíme. Oblasť športu by sa mala preto naozaj podporiť a nemalo by sa k nej pristupovať s prázdnymi rečami, ako to bolo a stále je pri sľubovanej reforme školstva.”
Poslanec SaS vyzval ministerku školstva, aby navýšila rozpočet pre šport na rok 2019. “Zároveň je veľmi dôležité podporiť šport u detí a mládeže. Šport učí mladých disciplíne, podporuje zdravý životný štýl a môže slúžiť ako prevencia proti obezite či konzumácii alkoholu a drog u mladistvých. Dnes chýba systematická a koncepčná podpora športu, dôsledkom čoho robíme nie výber, ale len nábor detí. To sa potom prirodzene odráža vo vrcholovom športe. Začať v športe od podlahy je absolútny základ,” uzavrel Branislav Gröhling.
 
Príspevok Poslanec SaS Gröhling žiada ministerku školstva, aby navýšila rozpočet pre šport zobrazený najskôr Hlavné správy.