Praha 3. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Skupina 29 europoslancov politickej strany, zastávajúcej brexit Nigela Farrage sa počas otváracej ceremónie, keď znela hymna EÚ, postavili k sále chrbtom

Ilustračné foto

Novozvolení politici sa zúčastnili v utorok prvého zasadnutia Európskeho parlamentu. Počas hymny EÚ, Beethovenovej Ódy na radosť, sa poslanci strany Nigela Farrage otočili k sále v Štrasburgu chrbtom.

Tento protest nenechal chladným predsedu Európskeho parlamentu Antonia Tajaniho. “Postaviť sa je otázka rešpektu,” vyhlásil. “To neznamená, že nutne zdieľate mienky Európskej únie. Keď počúvate hymnu inej krajiny, tak tiež vstávate,” dodal.

Pred protestom líder strany Nigel Farrage vyhlásil, že mal “divný pocit”, že jeho európski poslanci stále budú v Európskom parlamente aj 1. novembra, a to nehľadiac na to, že Veľká Británia má podľa plánu opustiť únii k 31. októbru a Boris Johnson vyhlásil, že chce, aby krajina opustila úniu aj bez dohody.

“Nebudeme tam sedieť a počúvať, ako ohovárajú našu krajinu,” povedal Farrage novinárom počas fotenia mimo parlamentnej budovy. “Pri prvom náznaku urážky budú vedieť, že tam sme, o to si nerobte starosti,” dodal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj