Poslanci ukončili deň diskusiou o vyslaní vojakov do Lotyšskej republiky

Bratislava 1. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovensko vyšle do Lotyšska približne 152 vojakov

Diskusia o vyslaní vojakov na výcvik do Lotyšskej republiky ukončila druhý rokovací deň 12. schôdze Národnej rady SR. Slovenskí vojaci majú podľa návrhu v rámci spoločnej výcvikovej misie krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Pobaltí v tomto roku pôsobiť v Lotyšsku. Do tejto krajiny ich pôjde do 152.

Ilustračné fotoIlustračné foto

V Lotyšsku by mali byť od apríla do júna. “Cieľom navrhovaného pôsobenia príslušníkov Ozbrojených síl SR je realizovať výcvik v rámci výcvikovej prítomnosti V4 na území pobaltských členských štátov NATO, čo má v súlade so spoločnou deklaráciou krajín Pobaltia prispieť k doplneniu spôsobilostí aliancie v tomto regióne,” uviedlo ministerstvo obrany v dôvodovej správe.

Poslanci sa do pléna vrátia vo štvrtok 2. februára, kedy by sa pred nich mal postaviť šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík. Má im vysvetliť kauzu vysokých cien za energie.

Rovnako by mali prísť na rad zmeny zákonov, ktoré majú zlúčiť termín volieb do vyšších územných celkov a komunálnych volieb, ako aj zrušiť druhé kolo volieb predsedov samosprávnych krajov. Poslancov čakajú aj voľby do Rady RTVS a Rady pre vysielanie a retransmisiu. Popoludní má prísť pravidelná Hodina otázok.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.