Bratislava 21. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Diskusia o príspevkoch za zásluhy v športovej oblasti ukončila 4. rokovací deň 46. schôdze Národnej rady (NR) SR. Dostávať by ich mali športovci, ktorí z významných medzinárodných športových podujatí priniesli medailu a prispeli k budovaniu dobrého mena Slovenska v zahraničí

Na snímke zľava poslanec NR SR Alojz Baránik (SaS) a podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd)

Odmenu by im mal zaručiť zákon o príspevku za zásluhy v športovej oblasti z dielne Mosta-Híd. Podmienkou na príspevok má byť okrem slovenského občianstva a zisku zlatej, striebornej alebo bronzovej medaily aj vek aspoň 35 rokov. Predpokladajú, že nárok na príspevok sa tak bude týkať asi 80 až 90 osôb. Opatrenie by podľa nich malo stáť necelých 1,4 milióna eur ročne.

Plénum za prvé štyri dni aktuálnej schôdze prerokovalo 47 zo 106 bodov schváleného programu. Rokovať budú poslanci netradične aj v pondelok (24. 6.). Deň by mali začať zmenami v zákone o prokuratúre.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj