Poslanci skončili skôr, išli na slávnosť Spravodliví medzi národmi

Bratislava 31. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslanci Národnej rady SR opustili v stredu svoje lavice o čosi skôr ako zvyčajne.
Druhý rokovací deň 26. schôdze ukončili predčasne, lebo viacerí z nich boli pozvaní na odovzdávanie ocenenia Spravodliví medzi národmi. Ide o najvýznamnejšie uznanie, ktoré udeľuje Izrael záchrancom Židov prenasledovaných nacistami. Mená držiteľov titulu budú vytesané do Múru cti v Záhrade spravodlivých Jad Vašem v Jeruzaleme.
Na snímke poslanci počas rokovania parlamentu

Vo štvrtok bude pokračovať zasadnutie pléna rokovaním o viacerých návrhoch zákonov z dielne ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), ale aj šéfky rezortu spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd).
Popoludní príde na rad pravidelná štvrtková Hodina otázok. Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) bude v rámci svojej pätnásťminútovky odpovedať na otázku straníckeho kolegu Ľuboša Martináka, ktorého zaujíma, aký význam má téma migrácie a spoločný príspevok krajín V4 na ochranu našich hraníc. Mária Janíková (Smer-SD) chce zase vedieť, ako premiér vidí rast slovenskej ekonomiky na tento rok. Tretia otázka, na ktorú premiér odpovie, je od Michala Bagačku (Smer-SD). Toho zaujíma, ako Fico hodnotí voľby prezidenta v Českej republike a v čom je podľa neho podobnosť a rozdielnosť v porovnaní so Slovenskom.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.