Bratislava 21. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

S trojicou návrhov neuspel líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) by mal do Národnej rady (NR) SR predložiť informáciu o využívaní letky ministerstva vnútra za roky 2015 až 2017. Na návrh poslanca Martina Nemkyho (Smer-SD) ho o to dnes 128 hlasmi požiadali poslanci.

Na snímke podpredseda vlády SR a minister vnútra SR Robert Kaliňák (Smer-SD)

“Podľa medializovaných informácií Aktualne.sk a denníka Pravda ‘hlava štátu využíva štátnu letku na cesty, ktoré nie sú vždy len služobné’. Na základe týchto informácií žiadam preveriť predmetný stav a podať informáciu do NR SR, ako aj informáciu o ostatných ústavných činiteľoch,” povedal Nemky.

S trojicou návrhov neuspel líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Najskôr chcel, aby parlament vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na bezodkladné odsťahovanie sa z luxusného bytu postaveného podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Matovič neuspel ani so žiadosťou zaviazať ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd) k zverejneniu prevodov všetkých pozemkov pod cestami D4 a R7 smerom na Dunajskú Stredu. Do tretice mu neprešla ani žiadosť, aby minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) zverejnil zoznam všetkých politikov, ktorí boli povýšení v rámci vojenských hodností.

Plénum dnes zároveň súhlasilo s tým, aby v piatok 31. marca priamo v rokovacej sále vystúpili europoslanci za SR a predniesli informáciu o výkone ich mandátu a o aktuálnych otázkach prerokúvaných v Európskom parlamente.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.