Islamabad 17. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anjum Naveed)
 
Poslanci pakistanského parlamentu potvrdili v piatok vo funkcii premiéra bývalú kriketovú hviezdu Imrána Chána. Na tento post ho nominovalo jeho Pakistanské hnutie za spravodlivosť (PTI), ktoré zvíťazilo v júlových parlamentných voľbách, informuje agentúra AP.

Na snímke Imrán Chán

Za Chána hlasovalo 176 poslancov parlamentu, proti bolo 96 zákonodarcov. Chánovo PTI získalo v 342-člennom parlamente 158 kresiel a po júlových voľbách bude zostavovať vládu. Aj keď nemá väčšinu, pokúsi sa zostaviť koaličnú vládu.
Podľa konečných výsledkov parlamentných volieb z 25. júla získala dosiaľ vládnuca Pakistanská moslimská liga (PML-N) bývalého premiéra Naváza Šarífa, ktorý je momentálne vo väzbe pre obvinenie z korupcie, 82 parlamentných kresiel.
Takmer všetky politické strany okrem PTI odmietli prijať volebné výsledky s tým, že sa vyskytli nezrovnalosti a manipulácie zo strany vplyvnej pakistanskej armády. Volebná komisia však tieto obvinenia odmietla a vyhlásila, že odklad zverejnenia výsledkov bol spôsobený zlyhaním počítačového softvéru.
 
Príspevok Poslanci pakistanského parlamentu potvrdili vo funkcii premiéra Imrána Chána zobrazený najskôr Hlavné správy.