Bratislava 20. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Parlament včera okrem iného veľkou väčšinou odsúhlasil prítomnosť amerických vojakov na Slovensku.

Ilustračné foto

Národná rada včera hlasovala za návrh na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou príslušníkov tímu ozbrojených síl Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva.
Návrh bol prijatý 113 hlasmi zo 134 prítomných zákonodárcov. 13 hlasovali proti návrhu, 8 sa zdržalo. Lídri koaličných strán Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár hlasovali za, rovnako tak veľká väčšina ich poslancov. Proti hlasoval jedine poslanecký klub ĽSNS.

Hlasovanie poslancov

 
Hlasovanie “podľa očakávania”
Poslanec Ondrej Dostál z klubu SaS na sociálnej sieti uviedol, že hlasovanie skončilo “podľa očakávania”
“113 nás bolo za, fašisti proti, Kollárovci sa zdržali (okrem prezidentského kandidáta, ten bol za). Komunista Blaha sa tváril, že tu nebol,” okomentoval výsledok hlasovania Dostál.
 

 
Uhrík – SNS
Milan Uhrík z ĽSNS vyhlásil, že “SNS na čele s Andrejom Dankom a ministrom obrany Gajdošom pozvala na Slovensko amerických vojakov – špecialistov na civilno-psychologické operácie. Pseudonárodniari na jednej strane rozprávajú o potrebe zlepšenia vzťahov so slovanskými krajinami, ale na druhej strane sa vždy pri každej príležitosti usilovne pchajú do priazne Američanom.”
 

 
Na včerajšie hlasovanie reagovala aj bývalá členka SNS Anna Belousovová, ktorá upriamila pozornosť na to, že o Andrejovi Dankovi sa hovorí ako o proruskom politikovi, no v Národnej rade to vyzerá úplne inak, keďže aj on podporil prítomnosť príslušníkov americkej armády na našom území.
“Ďalší konkrétny príklad vraj proruskej orientácie Danka v praxi: Hlasovanie o súhlase s prítomnosťou amerických vojakov na území Slovenska. Za hlasovali Danko aj Fico a samozrejme aj ich poslanci. Takisto, ako hlasovali nedávno za vyslanie našich vojakov k hraniciam Ruska. Niet divu, keď armáda s ministrom za SNS definuje Rusko ako nepriateľa,” upozornila bývalá politička.
 

Príspevok Poslanci odsúhlasili prítomnosť amerických vojakov na území Slovenska. Pozrite si, kto bol ZA zobrazený najskôr Hlavné správy.