Bratislava 26. septembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Ani druhý pokus opozície o rokovanie mimoriadneho finančného výboru k aktuálnej rozpočtovej situácii nebol úspešný. Podobne ako v stredu, ani vo štvrtok totiž členovia výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet neschválili jeho program. Podľa poslanca za OĽaNO Eduarda Hegera, ktorý rokovanie výboru inicioval, ide zo strany koaličných zákonodarcov o prejav arogancie moci

Na snímke zľava Jana Kiššová (SaS) a členovia Výboru NR SR pre financie a rozpočet Eduard Heger (OĽaNO), Eduard Adamčík (Most-Híd) a Peter Kresák (nezaradený poslanec)

„Musíme si uvedomiť, že Slovensko sa definitívne odklonilo od cesty za vyrovnaným rozpočtom, čo potvrdzuje aj najnovšia prognóza Národnej banky Slovenska, ktorá hovorí, že deficit má budúci rok dosiahnuť 1,5 % HDP a v roku 2021 dokonca 1,7 % HDP,“ uviedol Heger s tým, že v nasledujúcich týždňoch sa opäť pokúsia o zvolanie finančného výboru.

Ako doplnil poslanec za SaS Marián Viskupič, koaliční poslanci sa zľakli, že by minister financií nedokázal presvedčivo vysvetliť dôvody, pre ktoré zlyhalo jeho úsilie o vyrovnaný rozpočet. „Ladislav Kamenický by tak musel jednoznačne priznať, že rozpočet trpí najmä pre populistické návrhy Smeru a jeho koaličných partnerov,“ tvrdí Viskupič.

Opoziční poslanci chceli od ministra financií na výbore počuť, aké opatrenia má pripravené na to, aby sa podarilo dosiahnuť tohtoročný vyrovnaný rozpočet tak, ako to schválil parlament a ako sme to avizovali aj Bruselu. Kým v stredu sa minister v parlamente ani neukázal kvôli pracovným povinnostiam v zahraničí, na štvrtkové rokovanie výboru prišiel. „Aj napriek tomu, že program výboru nebol schválený, minister financií s poslancami neformálne diskutoval o aktuálnej téme rozpočtu na tento a budúci rok,“ informoval rezort financií.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj