Poslanci nezvolili kandidátov na členov disciplinárnych senátov

Bratislava 16. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Štefan Puškáš)
 
Poslanci Národnej rady SR v stredu v tajnej voľbe nezvolili kandidátov na členov disciplinárnych senátov. Ani jeden z uchádzačov nezískal dostatočný počet hlasov, a tak sa vykoná nová voľba

Na snímke poslanci Národnej rady

V minulom marcovom hlasovaní zvolili za kandidáta iba sudkyňu Danu Wänkeovú. Zvyšných štyroch kandidátov sa im nepodarilo zvoliť, a tak sa voľba na májovej schôdzi opakovala.
Parlament dostal žiadosti predsedníčky Súdnej rady SR, na základe ktorých majú poslanci navrhnúť piatich kandidátov na členov disciplinárnych senátov, a to štyroch sudcov a jednu osobu inú ako sudca. Dôvodom je vyhlásenie volieb členov disciplinárnych senátov z kandidátov navrhnutých Národnou radou SR, a to vzhľadom na zánik členstva viacerých členov.
Za člena disciplinárneho senátu môže byť zvolený sudca, ktorý vo funkcii sudcu pôsobí najmenej päť rokov, proti ktorému sa nevedie disciplinárne konanie alebo trestné stíhanie, ktorému nebolo uložené disciplinárne opatrenie a ktorý nie je členom Súdnej rady SR, predsedom súdu alebo podpredsedom súdu. Za člena disciplinárneho senátu môže byť zvolená aj iná osoba ako sudca, ktorá spĺňa podmienky na vymenovanie za sudcu, vykonáva právnickú prax najmenej desať rokov a nie je členom Súdnej rady.
 
Príspevok Poslanci nezvolili kandidátov na členov disciplinárnych senátov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)