Bratislava 27. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Poslanci Národnej rady SR napokon nebudú na aktuálnej schôdzi rokovať o Návrhu obrannej stratégie a Návrhu bezpečnostnej stratégie SR, ktoré ešte pred rokom schválila vláda. Do pléna ich predložili zástupcovia opozície, podpredseda SNS Anton Hrnko je však presvedčený, že to môže urobiť len kabinet. Na jeho návrh preto väčšina snemovne tieto dva materiály z rokovania vypustila

Na snímke poslanec NR SR Anton Hrnko (SNS)

So svojim návrhom neuspel Eduard Heger (OĽaNO). Ten sa dožadoval, aby parlament postupoval v súlade s Rokovacím poriadkom NR SR pokiaľ ide o dĺžku rokovacích dní. Hegerovi sa nepáči, že už tretiu schôdzu po sebe sa rokovacie dni predlžujú, obedňajšie prestávky skracujú a rokuje sa aj v pondelky. “Umelo sa zrýchľuje priebeh schôdze. Je to dehonestácia parlamentu,” odkázal.
Milan Krajniak (Sme rodina) sa zase neúspešne dožadoval, aby z programu rokovania plénum vypustilo vládnu novelu zákona o službách zamestnanosti, ktorá má spružniť zamestnávanie cudzincov z tretích krajín. “V Trnave agentúra dočasného zamestnávania nevyplatila niekoľko mesiacov mzdu 700 Srbom. Nielenže Slováci prišli o dobré platy, lebo sme doviezli lacnú pracovnú silu z krajín mimo EÚ, ale navyše vláda chce tento problém prehlbovať tým, že predkladá novelu, ktorá dovoz lacnej pracovnej sily z krajín mimo EÚ zľahčuje,” dodal.
 
Príspevok Poslanci nebudú rokovať o obrannej ani bezpečnostnej stratégii zobrazený najskôr Hlavné správy.