Poslanci nebudú od ministerstva školstva dostávať správu o vzdelávaní

Bratislava 29. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslanci dnes odmietli novelu zákona o výchove a vzdelávaní od SaS

Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú každoročne dostávať od ministerstva školstva správu o monitorovaní a hodnotení kvality vzdelávania. Poslanci dnes totiž odmietli novelu zákona o výchove a vzdelávaní od SaS, ktorá mala túto novinku zaviesť.

Ilustračné foto: Na snímke predseda strany SaS Richard Sulík na balkóne rokovacej miestnosti počas 14. schôdze NR SR 29. marca 2017 v Bratislave

Takéto správy by podľa predkladateľov mohli výrazne prispieť ku kvalifikovanej diskusii na pôde parlamentu k úrovni slovenského školstva. “Viaceré medzinárodné porovnávania poukazujú na dramatický pokles kvality vzdelávania na Slovensku a malo by byť povinnosťou poslancov NR SR začať venovať pozornosť aj týmto témam a vypočuť si správu o monitorovaní a hodnotení kvality vzdelávania, ktorej obsahom bude aj štruktúra otázok v testoch,” uvádzajú poslanci v dôvodovej správe.

Súčasťou správy mali byť podľa neschváleného návrhu percentuálne podiely tematických okruhov otázok kladených žiakom v testoch v rámci Testovania 5, Testovania 9 a externej časti maturity. Vďaka tomu by poslanci získali napríklad informácie, aký je pomer otázok medzi klasickými otázkami encyklopedického, resp. kontextuálneho charakteru a otázkami smerujúcimi k schopnosti žiaka zvládať životné situácie, k schopnosti kritického myslenia.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.