Bbratislava 29. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Poslanci strany Most-Híd chcú posilniť pozície Ministerstva životného prostredia SR v agende, ktorá sa týka prieskumných území. V novele geologického zákona preto trojica poslancov Peter Antal, Peter Kresák a Tibor Bastrnák navrhujú rozšíriť možnosti zamietnutia návrhu na určenie prieskumného územia z dôvodu objektívnej nemožnosti využívať ložisko vyhradeného nerastu, a tiež pre rozpor s verejným záujmom. Parlament sa ich návrhom bude zaoberať na septembrovej schôdzi.

Na snímke Peter Antál a Béla Bugár

Poslanci tiež chcú novelou určiť povinnosti ministerstva, ako správneho orgánu, ktorý koná vo veci núteného obmedzenia vlastníckeho práva. Ministerstvo sa podľa návrhu má dôkladne zaoberať otázkou prevažujúceho verejného záujmu, pretože doterajšia úprava takúto povinnosť ministerstvu výslovne neukladá. Navrhovaná úprava tak bude mať podľa poslancov Mosta-Híd vplyv na kvalitu rozhodovacej činnosti ministerstva a súčasne aj na zlepšenie postavenia vlastníka záujmovej nehnuteľnosti.
 
Príspevok Poslanci Mosta-Híd chcú posilniť pozície envirorezortu v agende, ktorá sa týka prieskumných území zobrazený najskôr Hlavné správy.