Bratislava 10. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Zníženie odmeny zo 64 na 17,6 milióna eur má jediný cieľ, ktorým je zalepiť oči ľuďom “akože” vyrokovanou zľavou.
Na snímke poslankyňa NR SR za OĽaNO Veronika Remišová

Neprimeranosť sumy potvrdzujú aj odmeny v iných arbitrážnych medzinárodných súdoch. Napríklad investičná arbitráž kvôli argentínskym dlhopisom sa týkala sumy približne 10 miliárd eur a bola teda mnohonásobne vyššia, ako predmet sporu medzi Slovenskom a spoločnosťou Enel. Argentínu zastupovala prestížna právnická firma s 1200 advokátmi, protistranu zastupovala spoločnosť, ktorá býva označovaná za najlepšiu právnickú firmu na svete. Po piatich rokoch sporu Argentína deklarovala náklady na právne zastúpenie vo výške okolo 8 miliónov eur a protistrana vo výške 12 miliónov eur. Naša arbitráž s Enelom trvala iba dva roky a týkala sa oveľa menšej sumy, ale ministerstvo sa zaviazalo zaplatiť svojmu advokátovi s pár zamestnancami niekoľkonásobne viac.
Ak by na túto kauzu neupozornili médiá a poslanci OĽANO, obrovská odmena v desiatkach miliónoch eur by s veľkou pravdepodobnosťou Bžánovi bola potichu vyplatená.
V OĽANO naďalej trváme na tom, aby zo štátnej firmy MH Manažment odstúpili jej predstavitelia. Predseda predstavenstva, členovia predstavenstva a dozorná rada MH Manažmentu sú priamo zodpovední za nevýhodnú zmluvu právneho zastupovania Slovenskej republiky v spore s Enelom o Gabčíkovo.
Zajtra o 12:10 na tlačovej besede hnutie OĽANO oznámi ďalší postup v tejto obrovskej kauze.

Redakciu informoval Matúš Bystriansky komunikácia s médiami OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.