Poslanci hlasovali za vydanie Babiša a Faltýnka na trestné stíhanie

Praha 6. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Poslanecká snemovňa českého parlamentu súhlasila dnes s vydaním predsedu hnutia ANO Andreja Babiša a jeho podpredsedu Jaroslava Faltýnka na trestné stíhanie v kauze Čapí hnízdo.
Na snímke Andrej Babiš

Informovala o tom spravodajská televízia ČT24. Vydať oboch politikov odporučil minulú stredu mandátový a imunitný výbor snemovne. Za svoje vydanie sa v dnešnej rozprave vyslovili i samotní Babiš a Faltýnek, ktorí obvinenia opakovane odmietli.
Za príslušnú žiadosť polície napokon hlasovalo v prípade Babiša 123 a v prípade Faltýnka 120 poslancov celkovo 200-člennej dolnej komory českého parlamentu. Poslanecký klub ANO sa na hlasovaní nezúčastnil.
O vydanie oboch politikov na trestné stíhanie požiadala česká polícia pre kauzu farmy Čapí hnízdo (Bocianie hniezdo), ktorá patrí do Babišovho koncernu Agrofert.  Spoločnosť, ktorá farmu v okrese Benešov s pomocou dotácie vybudovala, najprv patrila Babišovmu Agrofertu, avšak následne bola prevedená na anonymné akcie na doručiteľa.
Vďaka tomu sa spoločnosť mohla uchádzať o dotáciu 50 miliónov korún, ktorú by ako firma z koncernu Agrofert dostať nemohla. Následne sa zlúčila s jednou z Babišových spoločností, a tak sa do holdingu vrátila.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.