Bratislava 9. februára 2018 (HSP/Foto:Pixabay)

Nevyhovuje Vám súčasný poskytovateľ internetového pripojenia a zháňate lepší pomer medzi kvalitou a cenou za službu? Nie ste sami. Podobný problém s narastajúcim objemom prenosu dát rieši na Slovensku nejedna domácnosť.
Ilustračné foto

Vzhľadom na to, že sa poskytovatelia satelitnej televízie presunuli aj do internetového vysielania a objem prenesených dát je každý deň vyšší, snažia sa aj spoločnosti spravujúce prenosové siete zvyšovať rýchlosť dátového prenosu. Faktom je, že v mestách na Slovensku ponúka jedno z najrýchlejších pripojení spoločnosť UPC.
„Keďže sa nároky užívateľov na vyšší objem prenosu dát neustále zvyšujú, narastá tlak na poskytovateľov internetu všade vo svete, a samozrejme, aj u nás na Slovensku. Dátové siete preto technologicky inovujeme a zrýchľujeme.” hovorí Jaroslav Kolár, hovorca spoločnosti UPC Česká a Slovenská republika.
Pred zvolením najvhodnejšieho spôsobu pripojenia si musíte stanoviť, aké máte očakávania a akým spôsobom chcete pripojenie využívať. Pomôcť môžu tieto stránky www.upc.sk, ktoré dokážu odmerať aktuálnu rýchlosť vášho pripojenia.
Pre štandardné používanie internetu bez streamovania videí vo vyššej kvalite stačí takmer akékoľvek štandardné pripojenie. Pri využívaní napr. internetovej televízie už potrebujete pripojenie s vyššou prenosovou rýchlosťou, ak chcete sledovať kanály v HD kvalite. Ak zasielate cez cloud či internetové úschovne väčšie množstvo dát, musíte si tiež postrážiť rýchlosť uploadu. Ten sa môže od rýchlosti downloadu (sťahovania) často výrazne líšiť a môže spôsobiť preťaženie linky.
Spoločnosť UPC aktuálne ponúka prenosovú rýchlosť až do 500 Mb/s. Zabudnite na problémy s rýchlosťou alebo nesúvislým nestabilným pripojením. Zariadenie, ktoré priamo dodávajú v rámci služby, je pripravené na prenosové rýchlosti až 1 GB/s, navyše prináša najvyšší komfort pre rýchle bezdrôtové surfovanie, aký ste doteraz s modemom mohli dosiahnuť. Viacerí operátori ponúkajú v balíčkoch kombináciu rýchleho internetu a televíznych služieb. Avšak jedno z najrýchlejších internetových pripojení a najviac kanálov v HD kvalite ponúka práve UPC, a to s možnosťou sledovania televízneho obsahu na viacerých zariadeniach a so 7-dňovým TV Archívom.
Nech už sa pri výbere poskytovateľa rozhodujete akokoľvek, zistite si súčasnú rýchlosť pripojenia a zvážte, ktorý poskytovateľ má vo vašej lokalite najsilnejšie pokrytie a či vašu domácnosti dokáže naozaj pripojiť.