Lisabon 23. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Manu Fernandez)

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa a premiér António Costa sa zúčastnili dnes na pohreboch dvoch Portugaliek, ktoré zahynuli minulý štvrtok pri teroristickom útoku v Barcelone.
Na snímke ľudia zapaľujú sviečky, ukladajú kvety, na mieste, kde došlo k útoku

Pri príležitosti rozlúčky so 74-ročnou Maria de Lurdes Ribeirovou a jej 20-ročnou vnučkou Mariou Correiovou, ktorá sa konala blízko Lisabonu, kondolovali pozostalým prostredníctvom odkazu aj španielsky kráľ Filip VI. a kráľovná Letizia. Útok autom na barcelonskej promenáde Las Ramblas označili za “krutý a hanebný”, informovala agentúra AP.
Portugalské médiá predtým uviedli, že usmrtené Portugalky navštívili Barcelonu, aby oslávili narodeniny staršej z dvojice. Útočník do nich vrazil s autom iba niekoľko hodín po tom, ako pricestovali na týždňový pobyt v katalánskej metropole.
O usmrtení Ribeirovej sa verejnosť dozvedela deň po útoku, zatiaľ čo Correirovú zaraďovali medzi nezvestných, až kým nakoniec v sobotu neidentifikovali jej telo.
Minulotýždňové útoky v Barcelone a ďalšom katalánskom meste Cambrils si vyžiadali dokopy 15 obetí na životoch a vyše 120 zranených. Medzi zasiahnutými osobami boli občania približne 30 rôznych krajín.
Obete útokov v Katalánsku si dnes uctili minútou ticha aj ministri vnútra Francúzska a Španielska, ktorí sa stretli v parížskej centrále francúzskeho žandárstva.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.