Bratislava 19. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Milana Kharytonava)
 
Portál Aktuality.sk je znepokojený tým, že ruskí motorkári Noční Vlci si ako svoje sídlo v Európe vybrali obec na Slovensku. Podľa nich sú hrozbou, a preto by slovenské úrady mali s tým niečo urobiť. Mainstreamové médiá by však lepšie urobili, keby upozorňovali na hrozbu od mimovládok financovaných zo zahraničia, ktoré sa politicky angažujú. Nie na neškodných bradatých mužov na motorkách.

Na snímke vodca ruského motorkárskeho klubu Noční vlci

Článok novinára Ľubomíra Jaška s názvom “Časy sa menia – slovanskí bratia už nie na tankoch, ale na motorkách,” navodzuje dojem, akoby ruskí motorkári boli rovnakou hrozbou ako  sovietské vojská v roku 1968.
Rusofóbny novinár Aktualít na úvod napísal: “Noční vlci sa vraj cítia u svojich slovanských bratov na Slovensku dobre. Preto si zriadili pri Trnave niečo v štýle logistického centra. Ruské návštevy sa kultivujú. Namiesto tankov dnes prichádzajú na západných dvojkolesových mašinách.”
Jaško vidí v ruských motorkároch obrovskú hrozbu: “Noční vlci sú presnou ukážkou ruskej propagandy. Na prvý pohľad nejde o nič hrozné, ale za zdanlivo neškodnými aktivitami slovanských bratov sa nakoniec skrýva nostalgia za časmi impéria. A k tomu ochota túto nostalgiu šíriť svetom bývalých spojencov.”
Mainstreamový novinár ďalej napísal: “V štáte, ktorého vládni predstavitelia (áno, myslím na Slovensko) chvíľu blúznili o tom, že treba kontrolovať financovanie neziskoviek z cudziny, sú pochybnosti okolo Nočných jazdcov namieste.”
Je zaujímavé pozorovať mentálny svet tohto novinára, ktorý na jednej strane odsudzuje “blúznenie” slovenských politikov o kontrolovaní financovania mimovládok, no na druhej strane volá po prísnej kontrole Nočných Vlkov.
Motorkári z Ruska, ktorí okrem kladenia vencov na Slavíne sa nijako do slovenských záležitosti nemiešajú, sú pre neho hrozbou, no mimovládky financované zo zahraničia (hlavne z USA), ktoré sa politicky angažujú a ich členovia organizujú obrovské protivládne protesty, sú v úplnom poriadku.
Hystéria okolo Nočných Vlkov sa začala už v roku 2015, keď im mnohé európske krajiny zakázali prejazd do Berlína, kde si chceli uctiť pamiatku obetí 2. sv. vojny. Niektorým motorkárom sa to však nakoniec podarilo a prišli aj na Bratislavský Slavín. Niektorí rusofóbni politici ako napríklad František Šebej vtedy strašili, že sú obrovskou hrozbou a, že si idú “označkovať svoje teritórium.”
Prešli odvtedy 3 roky, Noční vlci každoročne navštevujú Slavín, no nič z týchto pseudohrozieb sa nenaplnilo. Ruskí motorkári nijako nerozvrátili Slovensko, ani sa nijako politicky neangažujú.
Šebejove rusofóbne výlevy za pritakávania neobjektívneho novinára Braňa Závodského si môžete vypočuť tu:

K provokatívnemu názvu článku na Aktualitách treba ešte dodať, že áno, v podstate má pravdu, naši Ruskí bratia vymenili tanky za motorky, no za to naši americkí “bratia” sa po Slovensku obšmietajú stále na tankoch. Čo je teda horšie?
Samuel Gdovin
 
Príspevok Portál Aktuality.sk zaperlil: “Časy sa menia – slovanskí bratia už nie na tankoch, ale na motorkách” zobrazený najskôr Hlavné správy.