Kyjev 23. februára 2019 (HSP/Foto: TASR/AP- Sergei Grits)
 
Portál ria prináša informácie o nešťastnom Porošenkovi, ktorý sa nemôže dovolať ruskému Putinovi. Porošenko už žaloval aj americkému televíznemu kanálu Fox News. Ukrajinský prezident nechápe, prečo s ním ruský prezident nechce telefonovať

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Pozitívne je, že sa Porošenko konečne naučil aspoň čiastočne po anglicky a vetu o tom, že s ním Putin nechce telefonovať, povedal po anglicky.
Putin s Porošenkom nekomunikuje, nie je totiž o čom. Ruský prezident Putin doslovne uviedol, že odmieta participovať na Porošenkových nie bystrých kombináciách.
Ruský prezident Putin uviedol, že Porošenko vytvorí problém, potom chce telefonovať do Ruska a chce demonštrovať, že úspešne rieši existujúce problémy. Porošenko je evidentne veľmi rafinovaným politickým hráčom.
Ale ak je Porošenkovi smutno, že nemá komu telefonovať, nech zatelefonuje Kiskovi. Ten vo svojom poslednom prejave pred médiami uviedol, že sa mu nehovorí ľahko, obáva sa Ficovej pomsty a že mu hrozí trest odňatia slobody až  na 12 rokov. Možno Kiskovi padne príjemne počuť priateľský hlas a možno budú pri Porošenkovom telefóne aj Mikloš a Dzurinda, ktorí tiež nechajú Kisku pozdravovať.
 
Príspevok Porošenko žaluje, že sa nemôže dovolať Putinovi zobrazený najskôr Hlavné správy.