Kyjev 23. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Ukrajinské médiá takmer každý deň pripomínajú, že nový prezident Volodymyr Zelenskyj ešte nezačal plniť sľuby, ktoré štedro rozdával obyvateľom krajiny pred voľbami. Ani nezačal plniť sľub, ktorý vyhlasoval za hlavný: nezastavil vojnu na Donbase a ani nenaznačil, ako to mieni urobiť. Takisto nesplnil ani ďalší sľub, že za mnohopočetné ťažké zločiny pošle do väzenia bývalého prezident Petra Porošenka.

Na snímke Petro Porošenko

V tomto zmysle sa už dlhšie nič nedeje a Porošenko sa zjavne osmelil: neschováva sa, nevyhýba sa novinárom a otvorene sa vysmieva Zelenskému: prízvukuje, že nový prezident má krátke ruky a nikdy ho do basy nedostane…

Aj v rozhovore pre domácu televíznu stanicu Piaty kanál podčiarkol, že súčasné vedenie krajiny ho za mreže nepošle. „Nebojím sa nikoho a ničoho. Nič sa im nepodarí. Majú krátke ruky,“ zdôraznil Porošenko. Súčasné vedenie krajiny, prezidenta Zelenského, jeho ministrov a štátnych tajomníkov označil za „chlapcov.“ Pripomenul, že už viacerí ho chceli poslať do basy, ale sa to ešte nestalo a ani terajšie vedenie krajiny mu nič neurobí a väzenie mu nehrozí.

[embedded content]

Ukrajinské médiá často pripomínajú, že Porošenko figuruje v 13 kauzách: v deviatich ako podozrivý a v štyroch ako svedok. Bývalého prezidenta podozrievajú z vlastizrady, opustenia krajiny za pomoci falošných dokladov a pod cudzím menom, neplatenia daní v prípade kúpy televíznej stanice „Priamy“ a pri predaji jeho závodu Roshen atď. Novinári prízvukujú, že aj keď polícia a prokuratúra vyšetrujú Porošenka vo viacerých kauzách a tieto skutočnosti sú všeobecne známe, zatiaľ sa mu nik neodvážil predložiť oficiálne obvinenia…

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj