Madrid 3. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)
 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko pricestoval v sobotu na trojdňovú oficiálnu návštevu Španielska, uvádza sa na internetovej stránke prezidenta Ukrajiny.

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Porošenko sa už stretol s predsedom regionálnej vlády Galície Albertom Núňezom Feijóom. Diskutovali o spôsoboch zintenzívnenia medziregionálnej spolupráce medzi Ukrajinou a Španielskom. Zvláštny dôraz bol kladený na vyhliadky na prehĺbenie bilaterálnej investičnej spolupráce, najmä v súvislosti s realizáciou takzvanej veľkej a malej privatizácie na Ukrajine v roku 2018.
Porošenko sa počas svojej návštevy stretne aj s kráľom Filipom VI., novým premiérom Pedrom Sánchezom a ďalšími predstaviteľmi Španielska. Spoločne s miestnou ukrajinskou komunitou sa zúčastní modlitby za mier na Ukrajine, ktorá sa uskutoční v madridskej katedrále Almudena.
Porošenkova návšteva je prvou návštevou zahraničného lídra od piatkového vymenovania nového španielskeho premiéra – líder španielskych socialistov Pedro Sánchez zložil sľub ako nový predseda vlády v sobotu.
Zároveň ide o prvú oficiálnu návštevu prezidenta Ukrajiny v Španielsku za posledných 22 rokov, dodáva sa v oznámení na internetovej stránke prezidenta Ukrajiny.
 
Príspevok Porošenko pricestoval na oficiálnu návštevu Španielska zobrazený najskôr Hlavné správy.