Kyjev 10. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)
 
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko sa dopustil niekoľkých narušení vo vyhlásení podanom pri registrácii na kandidáta vo voľbách hlavy štátu. Uvádza to portál Strana.ua s odkazom na výsledky inšpekcie Centrálnej volebnej komisie.

Na snímke prezident Petro Porošenko

Vo vyhlásení nezmienil pozemok o rozlohe 1875 metrov štvorcových, ktorý bol prepísaný na jeho manželku a taktiež neuviedol svoju turistickú loď. Zároveň Porošenko uviedol v dokumente, že vlastní dva byty o rozlohe 134 a 62 metrov štvorcových a chalupu o rozlohe 344 metrov štvorcových, ale tieto objekty chýbajú vo všetkých majetkových registroch Ukrajiny.
Okrem toho príjmy prezidenta vo výške 172-tisíc hrivien (okolo 150 000 kč) z predaja majetku a cenných papierov neboli registrované v štátnom registri fyzických osôb. To znamená, že dane z tejto sumy neboli uhradené.
Porošenko sa označil za príjemcu finančnej a poisťovacej spoločnosti Admiraltejskaja. Tieto informácie tiež chýba v požadovanom registri. Ale je v ňom uvedené, že na konci roka 2017 prezident ovládal dve ďalšie spoločnosti a tieto informácie už nie sú v jeho vyhlásení. Okrem toho Centrálna volebná komisia nemala čas kontrolovať informácie o rade ďalších spoločností, ktoré uviedol Porošenko.
V závere dokumentu sa píše, že tieto nepresnosti neznamenajú odmietnutie registrácie kandidáta a sú predmetom opráv.
Voľby hlavy štátu na Ukrajine sa uskutočnia 31. marca.
 
 
Príspevok Porošenko pred Centrálnou volebnou komisiou Ukrajiny nepriznal pozemky, obchody a nezaplatené dane zobrazený najskôr Hlavné správy.