Porošenko podpísal dekrét o ukončení účasti Ukrajiny v štatutárnych orgánoch SNŠ

Kyjev 20. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Mykhailo Markiv, Presidential Press Service)
 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko podpísal v sobotu dekrét o uzákonení rozhodnutia Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBOU) o definitívnom ukončení účasti krajiny v štatutárnych orgánoch Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ)

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

“Dnes sme urobili všetko preto, aby sme prekročili rubikon a vrátili sa do EÚ. Dnes som podpísal príslušný dekrét o odvolaní všetkých predstaviteľov Ukrajiny zo všetkých štatutárnych orgánov SNŠ… Nemáme tam čo robiť. Smerujeme spolu do Európy,” povedal Porošenko, ktorého citovala agentúra UNIAN.
Ukrajina bola zakladajúcim členom SNŠ, ktoré vzniklo v roku 1991 pod patronátom Ruska ako organizácia združujúca niekoľko postsovietskych štátov. Kyjev ale dokumenty o členstve nikdy neratifikoval.
Po anexii ukrajinského Krymu Ruskom v roku 2014 vedenie v Kyjeve oznámilo, že začína procedúru ukončenia členstva v SNŠ. Na aktivitách organizácie sa Kyjev v uplynulých štyroch rokoch prakticky nezúčastňoval.
 
Príspevok Porošenko podpísal dekrét o ukončení účasti Ukrajiny v štatutárnych orgánoch SNŠ zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)