Kyjev 18. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)

Ruský portál politikus publikoval slová ukrajinského poslanca Oniščenka, ktorý z bezpečnostných dôvodov utiekol z Ukrajiny a ktorý patrí k tvrdým kritikom režimu Petra Porošenka

Na snímke ukrajinský prezident Petro PorošenkoNa snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Podľa Oniščenka sa politická kariéra Petra Porošenka skončí oveľa horšie, ako Janukovyčova kariéra. Janukovyč mal kam utiecť, no Porošenko túto možnosť nemá. Do Ruska utiecť nemôže, v USA ho takisto nikto neočakáva. Porošenko kráča po Janukovyčových stopách, rozdiel je v tom, že to, čo Janukovič dosiahol za 5 rokov, Porošenko dosiahol za 2 roky.  Záujemci o plné znenie článku si ho môžu prečítať tu.

Porošenko nebude už dlho v prezidentskom kresle, podľa Oniščenka Porošenka odstránia do jari, pretože čoraz viac Ukrajincov si uvedomuje, že Porošenko nie je žiaden prezident, ale skorumpovaný podnikateľ a úžerník, ktorý sa presadil s americkou pomocou v ukrajinskej politike.
Činnosť Porošenka a jeho reformátorov doviedli krajinu do katastrofálnej situácie. V EÚ “vykastrovali” dohodu o pridružení Ukrajiny k EÚ a vážne narušili nádeje Ukrajiny na plnohodnotné pôsobenie v EÚ. Teraz si podľa Oniščenka väčšina Ukrajincov, ktorí majú mozog kladie otázku – Načo nám bol Majdan? Aby mohla byť Ukrajina ponížená, ekonomicky zlikvidovaná a a aby sa ocitla na hrane rozpadu?

Mnohí sú presvedčení, že sa masy nespokojných Ukrajincov radikalizujú a že Porošenko sa už teraz obáva lynčovania. No odstaviť Porošenka pomocou nového Majdanu nebude jednoduché, pretože na rozdiel od Janukovyča Porošenko bez váhania použije vojenskú a policajnú silu. Už to urobil aj na Donbase, prečo by to neurobil aj v Kyjeve.

Na záver Oniščenko vyjadril svoje presvedčenie, že k pádu Porošenka určite príde a tento pád zinscenujú jeho politickí oponenti a oligarchovia. Do diania s cieľom zvrhnúť Porošenka sa zapoja aj príslušníci dobrovoľníckych bataliónov, ktoré financujú jednotliví oligarchovia. Pád Porošenka však nebude znamenať zlepšenie situácie na Ukrajine, chaos v krajine sa ešte viac prehĺbi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.