Komárno 5. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Radovan Stoklasa)

Pôrodnicu Všeobecnej nemocnice (VN) Komárno opätovne pacientky ohodnotili v projekte Sprievodca pôrodnicami ako najlepšiu v Nitrianskom kraji. Ako TASR informovala Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa spoločnosti AGEL SK, ktorá nemocnicu manažérsky riadi, v rámci Slovenska pôrodnicu hodnotili ako tretiu najlepšiu
Ilustračné foto

VN Komárno poskytuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. “Veľmi nás potešili tohtoročné výsledky hlasovania mamičiek a sme šťastní, že nás a našu prácu ohodnotili naše pacientky najvyššou známkou spokojnosti,” povedal zastupujúci primár oddelenia Zsolt Sebő.
V minulom roku priviedli na svet zdravotníci komárňanskej nemocnice celkom 983 detí, počet pôrodov oproti roku 2015 vzrástol o 90. Podľa námestníka nemocnice pre zdravotnú starostlivosť Rudolfa Pelikána je spokojnosť rodičiek výsledkom nikdy nekončiacej práce na dotknutých oddeleniach. “Rád by som sa v mene vedenia nemocnice poďakoval celému kolektívu gynekologicko-pôrodníckemu a novorodeneckého oddelenia, ktorí majú najväčšiu zásluhu na tomto pozitívnom výsledku,” uviedol Pelikán s tým, že neustály pozitívny rozvoj úrovne poskytovaných služieb na týchto oddeleniach bude pokračovať.
“Hodnotenie mamičiek je pre nás veľmi dôležité a rada by som vyjadrila vďaku, no musím dodať, že vďaka patrí hlavne všetkým pracovníkom oddelenia a výbornej spolupráci s naším novorodeneckým oddelením a jeho pracovníkom. Kľúčom k spokojnosti našich mamičiek je poskytovanie starostlivosti aj efektívna spolupráca a optimalizovaný systém chodu našich oddelení,” dodala vedúca pôrodná asistentka oddelenia Magdaléna Szépeová.
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Komárne v roku 2001 ako prvé oddelenie v Nitrianskom kraji povolilo prítomnosť otecka pri pôrode. Dnes si môže budúca mamička okrem prítomnosti blízkej osoby pri pôrode vybrať z radu služieb, vďaka ktorým bude príchod jej potomka nielen krásny, ale aj bezbolestný.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.