Budapešť 19. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Szilard Koszticsak)

Za Fideszom nasleduje v preferenciách Jobbik
Maďarská vládna strana Fidesz zaznamenáva v prieskumoch inštitútu Závecz Research už tretí mesiac rast popularity. V októbri dosiahla podpora Fideszu 30 percent, o tri percentá viac než v septembri, uviedla dnes internetová stránka komerčnej televízie ATV.
Na snímke maďarský premiér a predseda strany Fidesz Viktor Orbán

Najsilnejšou opozičnou stranou zostal ultrapravicový Jobbik, pomer jeho sympatizantov sa nezmenil, dosahuje 12 percent. Maďarská socialistická strana (MSZP) oslabla v októbri o jedno percento, volilo by ju deväť percent voličov.
Posilnenie zo štyroch na päť percent zaznamenali Demokratická koalícia (DK) expremiéra Ferenca Gyurcsánya a ochranárska strana Politika môže byť iná (LMP).
Strany Momentum, Együtt (Spolu), Kétfarkú kutya (Dvojchvostý pes), Liberálisok (Liberáli) a Párbeszéd (Dialóg) zaznamenali aj v októbri jednopercentnú podporu. Pomer voličov, ktorí odmietajú pristúpiť k urnám, klesol z 37 na 33 percent.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.