Banská Bystrica 29.januára 2017 – HSP/ Foto: Lukáš Marhefka

Futbalisti druholigového slovenského mužstva FK Poprad obsadili v skončenom XX.ročníku populárneho turnaja zimná liga Tipsport 2017 pekné 4.miesto, hoci pri troche šťastia mohli skončiť aj na medailovom mieste

Ján Hatok na snímke v obrannom súboji so strednopoliarom Krchom z Bohemians Praha bol teraz úspešný, ale v úvode stretnutia už v piatej minúte smoliarskou hlavičkou prekonal vlastného brankára Jána Maleca a rýchlo nečakane postavil súpera na nohy.Ján Hatok na snímke v obrannom súboji so strednopoliarom Krchom z Bohemians Praha bol teraz úspešný, ale v úvode stretnutia už v piatej minúte smoliarskou hlavičkou prekonal vlastného brankára Jána Maleca a rýchlo nečakane postavil súpera na nohy.

V Poprade však nevenovali tejto alternatíve viac pozornosti a v rozhodujúcom zápase, keď sa lámal najviac chlieb, dali príležitosť tretiemu brankárovi, ktorého chceli vyskúšať, čo však bola neuvážená chyba, ktorá sa dá len ťažko zabudnúť. Skúsený brankár Ján Malec vo včerajšom  semifinálovom stretnutí Pardubice – Poprad nefiguroval ani v úlohe náhradníka a príležitosť dostal menej skúsený 29-ročný brankár z Třinca.

To, že je tomu tak a Ján Malec má už oveľa bohatšiu brankársku kariéru, hovoria jeho výkony. Jedným z nich bol aj dnešný rozhodujúci zápas v boji o 3. miesto Bohemians Praha 1905 – FK Poprad, keď podal znova svoj štandardný výkon.

V zápase si v úvode pomýlil súperovú bránku popradský obranca Ján Hatok a hlavou prekonal brankára Maleca. Ten sa však vyznamenal, keď po druhom góle Havla v 12.min. mal šancu skórovať zo značky pokutového kopu v 37.minúte 22-ročný strednopoliar Bohemians Praha 1905 Michal Hubínek, ale jeho úmysel skórovať  zneškodnil práve Ján Malec.

Organizátori Final four FK Mladá Boleslav napriek tomu, že FK Poprad skončil až na nepopulárnom 4.mieste na turnaji, vysoko objektívne sledovali výkony všetkých brankárov, ktorí v štyroch zápasoch nastúpili a za najlepšie výkony počas celých 90 minút v zápase o 3.miesto Bohemians Praha 1905 – FK Poprad a napriek tomu, že inkasoval dva góly bol popradský gólman Ján Malec vyhodnotený za najlepšieho brankára celého turnaja a pri dekorovaní na záver prevzal aj upomienkovú cenu „symbolickú keramickú brankársku sošku s rukavicami“.

Organizátori Final four FK Mladá Boleslav napriek tomu, že FK Poprad skončil až na nepopulárnom 4.mieste na turnaji vysoko objektívne sledovali výkony všetkých brankárov, ktorí v štyroch zápasoch nastúpili a za najlepšie výkony počas celých 90 minút v zápase o 3.miesto Bohemians Praha 1905 – FK Poprad a napriek tomu, že inkasoval dva góly bol popradský gólman Ján Malec vyhodnotený za najlepšieho brankára celého turnaja.Organizátori Final four FK Mladá Boleslav napriek tomu, že FK Poprad skončil až na nepopulárnom 4.mieste na turnaji vysoko objektívne sledovali výkony všetkých brankárov, ktorí v štyroch zápasoch nastúpili a za najlepšie výkony počas celých 90 minút v zápase o 3.miesto Bohemians Praha 1905 – FK Poprad a napriek tomu, že inkasoval dva góly bol popradský gólman Ján Malec vyhodnotený za najlepšieho brankára celého turnaja.

Fakty zo stretnutia o 3.miesto :

BOHEMIANS  PRAHA –   FK POPRAD   2 : 0   ( 2 : 0 )

Góly: 5.min. Hatok (vlastný) – 1:0, 12.min. Havel – 2:0. V 37.min. Hubínek (Bohemians) nepremenil pokutový kop.

Zostavy – Bohemians  Praha : Fryšták – Nitriansky (78.min. Dostál), Šmíd, Buchta, Krch (63.min. Blecha), Havel (46.min. Jindřišek) – Hubínek (63.min. Jirásek), Berger – Mašek (63.min. Vaníček), Bartek (63.min. Čížek), Hašek (82.min. Švec). FK Poprad : Malec – Hatok (26.min. Maťaš), Šula, Hric, Kica (78.min. Ferenc) – Daško, Lupčo (46.min. Medák) – Ferenc (46.min. Kukoľ), Šesták (45.min. Poliaček), Gruca – Šašinka (67.min.Lukáč).

Finále:   FK  MLADÁ  BOLESLAV – FK PARDUBICE  4 : 0  ( 2 : 0 )

Góly: 10.min. Mareš, 22.min. Železník, 55.min. Chramosta, 85.min. Nečas.

Stretnutie o umiestnenie :  o 5.miesto

FK JABLONEC  NAD  NISOU –  FK  HRADEC  KRÁLOVÉ  3 : 1  ( 3 : 0 )

Konečné poradie:  1.FK Mladá Boleslav, 2. FK Pardubice, 3. Bohemians Praha 1905, 4. FK Poprad, 5. FK Jablonec nad Nisou, 6. FK Hradec Králové. Najlepší brankár turnaja: Ján Malec (FK Poprad).