Poprad 18. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

 Všetky popradské školy mali doteraz internetové pripojenie, avšak v kvalite DSL, čiže pomalé linkové pripojenie

Radnica sa rozhodla, že v tomto smere školám pomôže a zavedie im rýchly internet a zároveň ich v tomto smere zjednotí.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Na týchto linkách sa už dnes v rozmachu internetu nedá pracovať. Na predmetoch ako informatika, fyzika či matematika, kde sa niekedy potrebujete online pripojiť, sa to už nedalo vydržať. Ten systém často padal a nebol rýchly,” uviedol viceprimátor mesta Poprad Igor Wzoš. Nejde však len o rýchlosť internetu. Informatici na školách rozdelili zóny na učiteľské a žiacke. Zároveň sú všetky školy prepojené spolu do jedného systému. Prostredníctvom neho sa dajú napríklad blokovať škodlivé stránky, ktoré by si žiaci nemali pozerať.

“Rozhodli sme sa, že nebudeme čakať, kedy do toho vstúpi štát. Potrebujeme, aby naše deti pracovali s internetom, aby sa učili, aby tie informatické predmety mali väčší drive, ako mali doteraz,” podotkol Wzoš. Podľa jeho ďalších slov sú už v súčasnosti všetky popradské školy pripojené na rýchly internet. K dispozícii je aj centrálna správa internetu, odkiaľ môže správca ihneď riešiť problémy v jednotlivých školách.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.