Bratislava 6. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

Spoločnosť Tatravagónka, a. s., výrobca železničných nákladných vagónov a podvozkov, plánuje nakúpiť monitorovací systém pre inteligentnú logistiku za takmer 1,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Na financovanie investície chce využiť aj prostriedky Európskej únie cez Operačný program Výskum a inovácie na roky 2014 – 2020

Na snímke jedna z výrobných hál akciovej spoločnosti Tatravagónka v Poprade

“Predmetom zákazky je dodanie komplexného systému, ktorý umožní v digitálnom prostredí monitorovať a vyhodnocovať logistické procesy, vrátane možností tvorby dynamických simulácií, ktoré umožnia vykonávať plánované zmeny v procesoch,” informovala Tatravagónka vo vyhlásenej verejnej súťaži. Firma rozdelila zákazku na dodávku systému pre plánovanie, monitorovanie a riadenie inteligentnej logistiky na dve časti – softvér za 588 tis. eur a hardvér za 1,2 mil. eur bez DPH. Dodané majú byť za šesť, resp. päť mesiacov.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 3. septembra, platiť musia minimálne do 31. januára 2020. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena. Uchádzači majú predložiť prehľad o celkovom dosiahnutom obrate za predchádzajúce tri roky pre prvú časť zákazky v minimálnom objeme 1,16 mil. eur a pre druhú časť vo výške 2,38 mil. eur.

Spoločnosť Tatravagónka, a. s., patrí k najvýznamnejším výrobcom nákladných železničných vozňov a podvozkov v Európe. Založená bola v septembri 1994, v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov je zapísaná od 1. decembra toho istého roka. Firma má základné imanie 86,4 mil. eur, jej akcionármi sú spoločnosti Optifin Invest, s. r. o., a Budamar Logistics, a. s., s podielom na základnom imaní po 50 %. Výroba železničných vagónov v Poprade má tradíciu takmer sto rokov, na jej začiatku bola miestna zámočnícka dielňa Halath a spol., ktorá v roku 1922 získala zákazku na opravu vozňov pre Československé dráhy.

Spoločnosť pokračovala v roku 1937 s novým názvom Popradská vozovka, strojáreň a pilnikáreň, po znárodnení v roku 1948 ju začlenili do koncernu Vagónka TATRA Smíchov so sídlom v Prahe. Po páde komunizmu vznikol v roku 1990 štátny podnik Vagónka Poprad, ten sa o štyri roky neskôr zmenil na akciovú spoločnosť Tatravagónka.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj