Kyjev 19. Októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Efrem Lukatsky)

Jeden zo zakladateľov pluku Azov Vitalij Kňažeskij, ktorého telo bolo nedávno objavené v lese Charkovskej oblasti, sa mohol stať obeťou pomsty príslušníkov SBU. O tom informujú Vesti s odkazom na zdroj.
Ilustračné foto

Informuje sa, že v roku 2014 sa Kňažeskij obracal na súd a žaloval príslušníkov Služby bezpečnosti Ukrajiny a Ministerstva vnútra Ukrajiny, ktorí na neho údajne navliekli trestný čin – pokus o vraždu. Pritom on pomenoval aj s hodnosťami tých, čo od neho požadoval “priznanie viny”.
Súd uložil povinnosť prokuratúre obnoviť vyšetrovanie prípadu Kňažeského, výsledky však nie sú do dnešného dňa k dispozícii.
“Je možné, že tí, ktorí v tom majú z SBU prsty, sa chceli Vitalija zbaviť,” povedal novinám jeden z príslušníkov batalionu Azov.
Polícia Charkovskej oblasti tlačovou správnou informovala Vesti, že podľa predbežných informácií sa Kňažeský zabil sám. Vesti poukazujú na to, že experti a blízki známy tejto verzii neveria.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.