Washington 8. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)
 
Zatiaľ nie je jasné, prečo mapa, ktorú americký minister zahraničia publikoval na Twitteri, hranicu, ktorá delí Turecko na dve časti. Americké ministerstvo zahraničia ani iné rezorty doteraz neokomentovali tento príspevok

Na snímke americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo

Americký minister zahraničia Mike Pompeo šokoval tureckých užívateľov internetu v jednom zo svojich posledných príspevkov na Twitteri, kde ukázal mapu krajín, ktoré podporili venezuelského pučistu Juana Guaidóa.
Zaujímavé je, že Turecko na tejto mape bolo rozdelené na dve časti, ktoré nie sú rovnako veľké.

 

Väčšina užívateľov internetu uviedla, že Turecko bude rozdelené iba v snoch Washingtonu.
 

Iní navrhli, aby sa Pompeo vrátil do školy a absolvoval kurzy zemepisu, pretože sa nezdá, že pozná hranice súčasného Turecka.
 

Mnohí užívatelia boli v ich pobúrení menej zdvorilí a navrhli ministrovi, aby nalepil túto mapu na miesto, kde slnko nesvieti.
Vzťahy medzi USA a Tureckom sú napäté od doby, kedy USA oznámili plány na vojenskú operáciu v Sýrii na pozadí rozhodnutia Washingtonu o stiahnutí svojich vojsk z Arabskej republiky. Washington sa domnieva, že by takáto operácia mohla ohrozovať kurdských spojencov v regióne, zatiaľ čo Ankara trvá na tom, že bude zameraná iba na teroristov východne od Eufratu.
 
Príspevok Pompeo zverejnil mapu rozdeleného Turecka, privolal na seba hnev internetu zobrazený najskôr Hlavné správy.